Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Majd most valamikor megyek a...

Majd most valamikor megyek a 2. lovas órára. Mire számítsak és mit vigyek?

Figyelt kérdés
Már ugye voltam 1x de az kb2 éve lehetett és már nem igazán emlékszem rá :)csak hogy ügettünk de az nem tudom hogy milyen ügetésben...
2011. nov. 21. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem készülj ugyanarra... :) Két év az nagyon régen volt. Az első órára szerintem elég lesz egy kobak (amit lehet, hogy adnak kölcsön), kényelmes nadrág és és cipő (én edzőcipővel kezdtem). Később már beszerezhetsz lovaglónadrágot, lábszárvédőt és cipőt is. Az első órán én csak tanügettem.
2011. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi, akkor én is tanügettem? Kobakot hol lehet venni? És ha csak sima mackóba lovaglok utánna is? :)
2011. nov. 21. 19:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre elég a bringássisak is, vagy lovasboltban, dechatlonban vehetsz kobakot.

Később is lovagolhatsz melegítőben, de lovaglónaciban kényelmesebb.

Jó lovaglást!

2011. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszííííí :)
2011. nov. 21. 19:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Az elején még nem kell olyannyira bevásárolni, mert még nem tudhatod, hogy mire számíts. Még azt sem tudod, hogy meddig akarsz lovagolni. Az elején nyugodtan menj el melegítőben, tornacipőben, olyanban, ami kényelmes, sportos. Kobakot ott kellene kapnod. Ha majd megszereted a lovaglást, és komolyan elkötelezed magad mellette, akkor vehetsz kobakot, lovaglónadrágot, lábszárvédőt+lovaglócipőt, vagy lovas csizmát, lovas kesztyűt, és még ami majd kell. A lovas felszerelések nem épp túl olcsók, főleg, ha minőségeset veszel, úgyhogy felesleges úgy költened rá, hogy a végén mégsem lovagolsz tovább.
2011. nov. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell vegyél semmit szerintem, kobakot adniuk kell egy normális lovardában. Sima melegítő is jó lesz, igen, de lehet jobb, ha nem a leglibegősebb, vegyél fel egy térdzoknit, és gyűrd be alá, hogy ne libegjen, és ne gyűrődjön fel, így nem fog zavarni. Cipőnek jó a tornacipő, de ha van otthon valami olyan, ami hasonlít a lovaglócipőhoz, hogy van egy kis sarka, az sokkal jobb lenne, így nem tud belecsúszni a lábad túlságosan a kengyelbe. Később majd ha nagyon akarsz vehetsz lovaglógatyát, decathlonban van háromezerért, de túrkálhatsz is akár olcsóbban is.
2011. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, értem már kicsi korom óta szeretem a lovakat és remélem hogy lovagolni is szeretnék még sokáig(tehát szeretném ,hogy ne unjam meg):D pont így csinálom általában hogy belegyűröm a zokniba a gatyám :) anyának már elege van belőle de biztos mamámtól örökölhettem :)viszont az első órán ami kb 2 éve volt azon nem adtak kobakot... JA ÉS MÉG HA TUDTOK légyszi válaszolnátok arra hogy sokan szoktak lenni amikor lovagoltok? mármint olyanok üldögélnek ott akik a következő órára jönnek? Nálam anno nem ült senki de bnőm azt mondta hogy nála sokan voltak! ;)
2011. nov. 21. 21:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha vékony a csizmád/cipőd mindenképpen fontos, hogy húzz bele jó vastag zoknit. Az se baj, ha többet!


A lábad ilyen időben szinte biztosan fázni fog, hiszen nem mozog lovaglás közben. Nekem mindig a lábam akar lefagyni :)

Mezőgazdasági boltban lehet kapni párszáz forintért ilyen kertészeti kesztyűt:

[link]

Érdemes ezt is venni egy pár darabot, majd később be lehet ruházni egy lovaglókesztyűre. (Bár én azt mindig elhagyom valahol)

2011. nov. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyáron sokan vannak, általában 2 vár, 2-3 a pályán, és egy a körkarámban futószáron. Télre már csak kevesen maradunk, mert fedett lovarda nincs és nagyon hideg van.
2011. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ó, köszi a válaszokat ! Ilyen kesztyűnk van...több is..de nekem a hótaposóba bolyhos puha zokniba olyan hideg volt a lábam...sőt mindig olyan hideg a lábam...hogy a szüleim csak lesnek , hogy bennem nincs vér? remélem nem lesznek sokan mert nem szeretném hogy lássák a bénázásomat!:)
2011. nov. 22. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!