Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálok rosszul? (Részlet...

Mit csinálok rosszul? (Részletes magyarázatot szeretnék kérni)

Figyelt kérdés
Egy elég nehéz lovaglású lovet lovagolok, de boldogulok vele, egy dolgot kivéve. A támaszkodtatást. Mindent meg csinálok vele (vagyis nem tudom mi kéne még) hogy sikerülhessen: Nem veszem egyből rövidre a szárat, hanem fokozatosan veszem rövidebbre, addig amég nem lötyög a szár de nem is feszül. Szóval ki alakítom a kapcsolatot a ló szájával. Hajtom csizmával, és tartom a szárakat. A kanyarral hajlítom a lovat. Előre lovagolom. Ha viszont előrehajtom csizmával akkor a fejét csak felcsapja még jobban. Nem olyan mint a többi ló hogy egy kis idő és már támaszkodik. Ha egy játszok a zablával a szájába szintén csak ellenkezik. Ezért általában nem szoktam a támaszkodással bajlódni, pedig olyan szép lenne. :))
2011. nov. 24. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:

A támaszkodáshoz lendület kell. A külsö szárat megtartod belsővel pedig befele állítod és hozzáhajtod a zablához a ló hátulját

Ha nincs megtartva a külső szár,lötyögnek a szárak,nincs önhordás (nem lovagolod előre a lovat),ha túl durva vagy nyugtalan a lovas keze akkor egyenletlen is lehet a támaszkodás,gyakori hiba a túl szűk keret vagy a túl tág keret,illetve ha elferdül vagy nem a függőleges vonalon van a ló tarkója, az is java részt a lovas hibája.

A zabla ellen való tiltakozás jele is lehet a fejcsapkodás, vagyis ha túl erős a kezed.

2011. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mit értessz azon hogy "túl erős a kezed" ?? Hogy durvák a segítség adásaim a szárakkal??
2011. nov. 24. 18:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak lovak, akik utálnak támaszkodni. Lehet, hogy mindent jól csinálsz, de akkor is ellenkezni fog, mert például rossz emlékei vannak a zablával. Nálunk is van ilyen, feje az egekben folyamatosan, és még ha sikerül is a támaszkodás, sokszor felrántja a fejét. Egyébként nem igazán tudom, mit kéne csinálj, az előző válaszoló(k) válasza(i) hasznosak voltak..:)
2011. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)) Mind a kettőtöknek. Elképzelhető, bát nállunk leginkább a lendlet hiányzik. Azt csak 40-50 perc múlva sikerül összehozni de így se támaszkodik! :S
2011. nov. 24. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha futószáron lekötöd akkor sem támaszkodik? Ha nagyon reménytelennek érzed, akkor érdemes valami segédszárat alkalmazni. Hogy mit, majd megmondják a nálam okosabbak.
2011. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lekötés szerintem nem megoldás, bár ki lehet próbálni, de tényleg inkább az okosabbakra hallgass:)
2011. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hagysz neki elég időt?

Már teljesen rád és a munkára koncentrál, amikor "felveszed"?

2011. nov. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy nem te döntöd el, mikor szeded össze a szárakat, hanem megvárod, amíg a ló kezd lenyúlni a zabláért. Nekem van olyan lovam, hogy 20 percet is hosszú száron lépek-ügetek vele, amíg ő maga elkezd lenyúlkálni a zabláért. Ha már keresi a támaszkodást, csak akkor kezdd el finoman összeszedni a szárakat, folyamatos csizmakontroll mellett. Ügyelj, hogy a kezed mindig legyen teleszkópos, vagyis soha ne fix, picit mindig mozdul, millimétereket, de követni kell a ló száját.

Azt írod, a csizmára is felkapja a fejét: valószínűleg durva a csizma. Az előrehajtásnak nem kell durvának, pláne meglepetésszerűnek lennie. A csizmád legyen odasimítva a ló oldalához és az előrehajtás csak egy nyomás legyen, ne ütögetés, rúgás.

" fokozatosan veszem rövidebbre, addig amég nem lötyög a szár de nem is feszül" - ezt írod. Nos, a szárnak bizonyos mértékig bizony feszülnie kell, ez nem jelenti azt, hogy betonkeményen fogod, de nem tud rátámaszkodni valamire a ló, ami nem tart, ez logikus.

Igazából látni kéne a lovaglásodat, úgy könnyebb lenne segíteni. Van edződ? Nem olyanra gondolok, hogy egy lovas vagy uram bocsá' egy lovász néha bekiabál a karámfa mellől, hogy "sarokból átlóváltás", hanem olyan, akinem valóban megvan a képzettsége ehhez. Mert ő könnyebben tudna segíteni.

2011. nov. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az ,hogy odazárod a csizmát és felkapja a fejét ez azért lehet mert nem tolódik össze a csizmára és nem fogja eléggé a szárakat .Ilyenkor azt kell csinálni ,hogy a külső szárat megtartod és a belsővel határozotabban meghajlítod közben a belső csizma folyamatosan rajta,ha beleenged és felvesz egy állandó optimális keretet akkor engedj a kezeddel neki és mindig a külső száron fogjál többet.(sok kézváltás ajánlott)
2011. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nos van edzőm, de általában egyedül lovagolok, ha ott az edzőm valahogy el megy az önbizalmam. Az igazság az hogy muszáj erős csizmasegítséget adni, mert különben nem jutunk messzire. Nem szeretném kipróbálni futószáron hogy milyen kikötővel, mert amúgy is hülye futószáron és szerintem kitépné magát. Ez a nyúlkálós dolog jó ötlet, csak az a baj hogy edzőm azt mondja hogy "ne lötyögjön a szár, fogd feszesre." És én nem mondhatom neki hogy de megvárom hogy ő nyúljon a zabláért, mert hát ő az edző én meg a tanítvány.
2011. nov. 25. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!