Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha néha figyelmen kívül...

Ha néha figyelmen kívül hagyom a lovam, az jó? Lent bővebb magyarázatot adok!

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem kutya a ló de nemtudom magamból kiölni ezt a szeretetéhséget amit sajnos a külvilágtól nem mindig kapok meg.. Egy éve enyém a ló, néha nagyon jól megvagyunk de máskor határeset.. Ma is megyek észre se vesz hogy szólok neki (máskor felfigyel, néha höhög, meg odajön, de változó a viselkedése) eszeget tovább hívom magamhoz néz rám unottan elfordul eszik tovább...

Azt csináltam hogy odamentem a karám széléhez, mert mellette van egy karám egy másik lóval, és azt a lovat simogattam, mikor odajött a lovam hogy akkor most őt is dögönyözzem meg, figyelmen kívül hagytam aztán mikor odahajolt hogy nyalogasson, egyszerűen elküldtem. Még ott voltam a másik lóval aztán úgy mentem ki hogy szinte rá se néztem a lovamra.. Nemakarok egy unaloműző tárgy lenni, ami jó ha éppen viszket a fültöve meg unatkozik, amúgy meg kb. levegőnek néz. De nemtudom most akkor mit is csináljak.. Mint mondottam ezt a hülye szeretetéhséget nem bírom magamból kiölni, elég sok sérelmem van és néha annyira rosszul esik mikor a ló is csak "rátesz egy lapáttal".. Nem mindig van ez, de néha kifejezetten jellemző..


2011. júl. 24. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
ha egyszer ezsik had egyen, szerintem te se szeretnéd ha evés közbe másra kellene figyelned... a lovad biztos megjegyezte azt amikor elküldted és egy másik lóval voltál, ez kár volt! Ha nem figyel rád akkor is szeresgesd a lovad! Egy ló sok törödést érdemel! :)
2011. júl. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz, ha bajod van, de azt ne várd, hogy a ló majd nyalja a talpad. Akkor kutyát kellett volna venned. Még elküldöd párszor, és oda se fog menni, mert úgyse kap semmit.
2011. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém egy zabagép, és mégis mindig felfigyel, ha meglát vagy meghall. Szerintem kezdj el vele Parellizni, vagy valami, mert a ló tényleg nem olyan, mint a kutya - nem feltétlenül igényli az embert és a háziasítás ellenére megőrizte a saját "nyelvét". A ló szeretetét ki kell érdemelni, első lépésként mondjuk úgy, hogy megtanulsz vele kommunikálni. Az én lovam pl. mindig követ engem vezetőszár meg minden nélkül és üget is utánam.
2011. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta egyszer egy ember (megbízok amúgy a véleményében nagyon sok mindenen átsegített) hogy néha küldjem el mert a vezérkanca sem engedi mindig hogy cseszegesse a többi ló ... de akkor nem hajtom el.. és akkor aztmondjátok hogy nembaj ha sokszor én megyek hozzá nem ő hozzám , és pl. leápolom szeretgetem meg ilyesmik?

mert azt is mondták hogy ha a ló megszokja hogy én megyek oda hozzá akkor onnantól oda se fog jönni hozzám, minek? , hiszen ígyis úgyis odamegyek... amúgy mikor rögtön odajön hozzám akkor sokat szeretgetem...


amúgy nem reggelizett mert az már megvolt neki csak csipegette azt a pár szál szénát és máskor is odaszokott jönni hozzám evés közbe is...

2011. júl. 24. 12:58
 5/9 A kérdező kommentje:
parellizek vele meg szabadidomítás, meg trükköket is tanítok neki (spanyol lépés,térdelés, fekvés, ülés, tolatás, oldalazás) és olyankor mindig sokkal jobb a kapcsolatunk de amint kimegyünk pályára mindig romlik..
2011. júl. 24. 13:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Először csatlakozz hozzá, amenyiben van körkarám. [link] A Napló riportját keresd meg, a vége fele bemutatja. De szerintem az is nagyon jó, ha csak beülsz hozzá, viszel egy kis almát, nézed, kedvesen szólsz hozzá, leáplod, megsimogatod, hogy érezze a törődést. Hidd el szeret téged, csak talán több kell neki, mint neked is. Nem tud olvasni a fejedben, de te megtanulhatsz az övében, ha nem megy oda akkor, menj te be hozzá, vegyél elő egy almát...oda fog menni, ha mégsem csak várj. Kell neki is, hogy kialauljon a kettőtök közt lévő bizalom. Én szurkolok nektek. :)
2011. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezeket mind megcsinálom mindig szeretgetem meg ápolgatom nem csak dolgozok vele :)

Csatlakozás nem megy nincs körkarám.. :/

2011. júl. 24. 14:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlen körkarám a csatlakozáshoz. Épp ma csináltam meg egy tökéletes csatlakozást egy egy éves kelekótya csődörcsikóval, sima négyszögletű karámban. Futószárral meg kötéllel lecsapattam a négy sarkot és kész volt a körkarám. De a saját lovam négyszögletű karámban is csatlakozik hozzám simán.

Egyébként pedig nagy hülyeség amit csinálsz már bocs. A ló csordaállat, szüksége van a csordára, arra, hogy valaki a társa legyen. Ha egyedül van karámban, majd te odamész egy másik lóhoz csak mert te féltékeny vagy és őt akarod féltékennyé tenni, ez egy dolog. Még azt mondom, hogy elnézhető. De amikor a lovad rájön, hogy magára maradt és keresné a társát a csordáját, azaz téged, és te meg elküldöd, ez a legnagyobb kapcsolatrombolás, amiről hallottam. Ezzel azt üzened neki, hogy nem számíthat rád, és hogy nem bízhat meg benned, kitaszítod a csordából.

Igen, a vezérkanca sokszor elküldi a többi lovat a ménesből, hogy megfegyelmezze őket, de a megfelelő jelek után mindig visszaengedi őket, sőt, még van hogy meg is vakargatja a megfenyített egyedet.

De te kétszer küldted el magadtól, nem engedted vissza a csordádba. Így hogy várod el, hogy bízzon benned?

Először meg kéne tanulnod kommunikálni velük és csak utána duzzogj. Ha parellizel az egy nagyon jó dolog, mert az is a kommunikáción alapul és kapcsolaterősítő. De ne csinálj ilyen magánakciókat mert a lovad nem fog tudni kiigazodni rajtad.

2011. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon kicsi karámom van nincs helye futni sajnos. Ügetni max, vágtában összeveri magát.. :/
2011. júl. 25. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!