Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyivel másabb egy mént...

Mennyivel másabb egy mént lovagolni, mint egy kancát? Van egyáltalán különbség?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lovaglásilag mind a kettőnek van hátránya és előnye is,vannak olyan mének amiket nehezen lehet ellovagolni kancák mellett de a többsége nyugodtabb,kiengyensulyozottabb mint a kancák.A kancáknál szokott előjönni sárláskor a hiszti és általába "szemesebbek" is mint a mének (ijedeznek) ,azt mondják ,hogy a mének jobbak a sportba de a kancák között is van azért olyan ami felér egy ménnel,szerintem lótól is függ a különbség.
2011. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. nov. 26. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Alapjaiban lófüggő, és nem nemhez kötött, de mondjuk saját tapasztalataim alapján a ménekre voksolok. Egy ménnél tudod mire számíts, egy kanca jóval hisztisebb, kiszámíthatatlan, egyszóval"nő". Legalább is nálunk sokkal jobbak a mének, mint a kancák. Jómagam is nő vagyok, és sokkal könnyebb számomra ellovagolni egy csődört, mint egy kancát. Ha már jó lovas vagy, akkor teljesen mindegy, hogy melyiket lovagolod. A sportteljesítmény szintén jobban lova válogatja, mint neme. Viszont vannak nagyon durva csődörök. Emlékszem, hogy egyszer egy olyan csődört kaptam lovaglásra, ami képes volt lovassal mindennel együtt nekimenni egy másik ménnek. Lovagoltuk, idomítottuk, és sokat foglalkoztunk vele, és valamennyire javult a helyzet, de azért akkor is jó lovast kívánt. Nem beszélve arról, hogy nem egyszer sérültem le tőle.
2011. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kanca ha sárlik elég bolond tud lenni, de persze ez is lófüggő. A mén alapjábanvéve nyugodt, de ha sárló kanca van a közelben akkor ő is megtud bolondulni. de amúgy én a kancákon biztonságosabban érzem magam..:)
2011. nov. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem csődőrőm van . Talán határozotabban kell őket lovagolni és határozotabban kell velük bánni, mint pl: egy kancával. A mének általába jobbak a sportban, de ahogy azt előttem is írták inkább egyede válogatja és nem a ló neme.

A sárló kanca igen hisztis tud lenni, de egy sárló kanca közelében lévő csődőr pedig nagyon veszélyes. Van amelyik tényleg nagyon durva tud lenni .

2011. nov. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!