Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel könnyebb egy 15'-os...

Mennyivel könnyebb egy 15'-os alumínium felni egy lemezfelninél? Fogyasztásban érezhető a különbség?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy könnyebb. Típustól és kialakítástól is függ.
2011. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a gagyi pózer diszkófelnik sokkal nehezebbek egy lemezfelninél
2011. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és 1500 kiló mellett olyan sok az az esetleges 1-2 kilónyi különbség, hogy akár több litert is meg tudsz spórolni.

Ugye te sem gondoltad komolyan ezt a kérdést?

2011. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy vélem minden esetben nehezebb a "könnyűfém" felni.

A fogyasztás mitől is kellene változzon??

Van ugyan ez a "gördülési ellenállás" fedőnevű dolog ámbár a felni súlya,anyaga nem hat ki rá.

Egy szélesebb "peres" gumi ,a lábad súlya,gyorsítás,elindulás - no az már igen.

Szerintem.

:p))

2011. máj. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem fogyasztásban nem igazán látszik meg a különbség. Nekem 21"-es alumínium felnim van nyári gumihoz, de a télihez acélfelni. Eddgi még nem igazán vettem észre számottevő különbséget, szerintem 100km-enként max. néhány dl a fogyasztáskülönbség, de lehet neked ennyiért nem éri meg alu felnit vásárolnod.
2013. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!