Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így ér? Tudom, hogy nem...

Ez így ér? Tudom, hogy nem lehet megmondani így, de ez olyan bosszantó.

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akit én szoktattam rá a lvaglásra, egy éve. aszóta el van szállva magától, mikor csak a legkényelmesebb hátú ovan tud tanügetni, az enyémen nem, én viszont igen. Úgy álítja meg a lovat, hogy fűrészeli a száját, szőrén nem mer vágtázni, lépésben már többször is leesett. Terepen többször is elsírja magát, hogy gyors neki a vágta, és sokszor vágta közben megpróbálja megállítani a lovat. Nem tud semmi patanyomfiurát, és azt se tudja hogy mi az a könnyített ülés. Én 7 éve lovagolok, abból az első 4 csak ügetéssel telt :S aztán vágtáztam, tudok szőrén ugrani is, vágtázni is, tudom az alakzatokat, tudok kikönnyíteni, és nem sírok vágta közbe. És engem nem akar megtanítani az edző ugrani, őt meg igen. De neki nem is fejlődhetett ki annyira egy év alatt a combizma mint nekem nem?? Lécci ne cseszetek le, ha nagyon hülyeségnek találjátoka érdésem, és le akartok oltani, akkor inkább irjatok egy pontot.
2011. nov. 27. 20:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Pff. És az kizárja, hogy téged is tanítson, vagy mi? Egyébként meg akkor nem az edző akarja őt tanítani, hanem a csaj akar tanulni. Lehet, hogy az edző nem is fogja. Egyébként sosem véletlen, hogy valakit hátráltatnak egy ilyen dologban, vagyis visszatartják...
2011. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Lehetek anyira éna, hogy 7 év alatt nem ragadt rám ennyi?
2011. nov. 27. 21:12
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a barátnőd ad egy kis mellékes pénzt az edzőnek, hogy őt tanítsa?

Szerintem állj az edző elé, hogy te elég érettnek tartod magad az ugratásra és szeretnél ugratni. Nem kell belevenni a barátnőt. Ha tényleg úgy lovagol ahogy írod, akkor első pár zakózás (esetleg csonttörés) talán ráébreszti az edzőt is és a csajszit is, hogy nem érett meg a dolog.

Te pedig kérd meg az edzőt, hogy cavalettizhess így elkezdheted a felkészülést az ugrásra.

2011. nov. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Mennyire rosszindulatúak vagytok!

Kedves kérdező, megértelek, hogy így érzel. Ne keseredj el! De is nyaggasd az edzőt, hogy engedjen téged is ugratni. Lehet most tényleg van benned némi féltékenység, de azt hiszem ez jogos, csak ne hagyd, hogy ez befolyásolja a barátságotokat, és ne mutasd ki előtte.

Velem nem, de a lovastársaimmal előfordult szintén ilyen. Ha nem magam hallom meg látom, akkor el sem hiszem amit látok. Én már lassan 15 éve lovagolok, kinn Németországba is lovagoltam egy darabig, így én már a tapasztalt lovasok között vagyok számon tartva. Csak azért mondom, hogy tudd, hogy azért megtudom állapítani, hogy ki a jó lovas, és ki a rossz.

Ne keseredj el! Nem az a fontos, hogy most őt tanítsa oktatni az edző, hanem az, hogy ki a kitartóbb. Ezt sosem szoktam tanácsolni, de ha igaz mindaz, amit mondtál, akkor száll rá te is az edzőre, érvelj észérvekkel, hogy miért kellene téged is tanítania, és ne szállj le róla, még akkor sem, ha elküld a jófenébe.

2011. nov. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Végre megengedte! Szerdán nem engedi aki a lovat, akin lehet ugrani, és suli után megyek! Eléálltam, és megmondtam, hogy engem is tanítson, ha már őt is. JUUUUUUUPIIIIIIIII
2011. nov. 28. 17:45
 16/19 A kérdező kommentje:
Mégse ugorhatok :( Most mentem ki, és mondta,higy ki akar menni terepre :S Sose leszek jó lovas. :(((
2011. nov. 30. 14:00
 17/19 A kérdező kommentje:
ÓÓ úgy volt, olgy akkor ma ugrok, de nemtartotta bent a boxban a lovat,akin lehet ugrani. Amúgy meg, ha kiengedi a legelőre nem lehet megfogni. Van valami ötletetek, hogy hogy lehetne megfogni? A kaja nem hat, már amikor látja, hogy ránézünk már akkor elfut :S Ez azóta van, mióta megszületett a csikój, és az műr1 éve volt. Ötletek?
2011. dec. 2. 12:37
 18/19 anonim ***** válasza:

Egy zabos vödörnek kevés ló tud ellenállni.

Mekkora az a terület? Nem tudsz egy kisebbet leválasztani ahol épp a ló van?


Amúgy meg rágjad az oktatód fülét, hogy ugorhass. Mondjuk ez sem járja, hogy megígéri, hogy ok akkor ma végre ugrathatsz, és akkor kimész és közli, hogy nem. Mondd el neki, hogy ez neked mennyit jelent. Ha többször is megszegi az ígéretét, és te még fizetsz is a lovaglásért, akkor otthagynám és keresnék más helyet.


Mellesleg nem attól leszel jó lovas, hogy tudsz ugratni! A jó lovas figyelembe veszi azt, ami a lovának is jó, helyesen ül, nem tépi a száját és ki tudja javítani a saját és lova hibáit, változatos feladatokat talál ki, rendszeresen terepre viszi a lovát és képes a fejlődésre. Az ugrás már csak egy plusz, hogy te tudsz olyat is, de nem feltétele.

2011. dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
De ha megugrik, vagy terepen akadály van,a kokr azért jó lenne fentmaradni :D Amúgy kijött 3 barátnőm, és segítettek megfogni a lovat, de az edző lelécelt, így kb 10 percet ugorhattam, de volt egy jófej csaaj, aki segített, és kijavított, hiogy engedjem előréb a kezem. Ez volt az egyetlen hibáám olyan jóó volt 
2011. dec. 2. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!