Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igaz az, hogy a ló jól lát a...

Igaz az, hogy a ló jól lát a sötétben?

Figyelt kérdés
látás
2011. nov. 29. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon is jól lát a sötétben. Olvasd el ezt a két cikket, és megtudod miért:


[link]


[link]

2011. nov. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, anno mikor vadak voltak képzeld el ha nem láttak volna a sötétben..

am. aranyos kérdés xD Hány éves vagy?

2011. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésnél én írtam, hogy a lovak jól látnak a sötétben, gondolom ez felkeltette az érdeklődését, és ezért írta ki a kérdést, hogy több választ is kapjon. :)
2011. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
csak azért érdekel,mert én ahogy sötétedik rosszabbul látok,mivel szemüveges vagyok...és hogy a ló mennyire lát ha sötétbe kell lovagolnom
2011. nov. 29. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Sötétedés után terepről simán hazatalál, amikor én már semmit nem látok.
2011. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elmesélek egy történetet. Voltam vagy 16 éves, este későn jöttünk meg a szomszéd faluból, ahol szüreti felvonuáson vettünk részt. Akkoriban még az én lovam bértartásban volt, apukám pedig egy ismerős lovával jött (az övé még fiatal volt) amit egy barátja tanyájáról kért kölcsön. Mivel reggel azt a lovat én lovagoltam át oda, ahol az enyém is tartva volt, apu ott ült föl rá, így vissza is kellett vinni, de az autónkat is az én lovamnál raktuk le, nekem meg még ugye nem volt jogsim. Így aput kértem meg, hogy rakja renbe a lovamat, addig én hazalovagolom a másikat és majd oda jöjjön értem. Nos, ez nagyon jól hangzott, amíg kivilágított utakon mentem. Csakhogy beértem az erdőbe. Olyan érzés volt, mintha fekete kendővel bekötötték volna a szememet, az égvilágon semmit nem láttam. Kis bizonytalankodás után úgy döntöttem, rábízom magam a lóra, az utat ismeri, talán többet lát, mint én. Engedtem a száron és hagytam, hogy arra menjen, amerre akar. 20 percig ültem a ló hátán a vaksötét erdőben, olykor éreztem magam mellett, hogy szinte súrolja a térdem egy-egy fa törzsét, aztán kibukkantunk a fák közül és ott álltunk a tanya előtt, ahol a ló lakott.

Vagyis a ló olyan szuperul látott a sötétben, hogy tökéletesen hazavitt minket, plusz még volt olyan jó fej és úgy választotta meg az utat, hogy egyetlen faág nem csapódott a szemembe, egyetlen fatörzs nem ütötte meg a lábamat...

Egy szó mint száz, a ló teljesen jól lát a sötétben, ebben azóta sem kételkedem. :-)

2011. nov. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tehát ha vaksötétbe lovagolok ismerős úton,akkor nyugodtan rábízhatom magam a lóra?
2011. nov. 30. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben :)
2011. nov. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a ló több útvonalat is képes megjegyezni egyszerre?
2011. dec. 1. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!