Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért rúghatta meg a Baranya...

Miért rúghatta meg a Baranya megyei Lánycsóki ló a gazdáját?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Mi okozhatta a szelíd békés ló megvadulását?!
2011. dec. 4. 18:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves vagy.

Akkor biztos mást láttál, mint én.

De nagyon nem tetszik, hogy sértegetsz!

2011. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem tök mindeggy? Hülye volt a faszi a lovának meg tele volt a segge. Ennyi!!
2011. dec. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ezen, hogy bolond volt a ló vagy sem nem érdemes vitatkoznotok UGYANIS A TV2-n azt hiszem ott bolondos volt, de az RTL-en ott nem ( vagy fordítva ) !! Azért sok érdekes dolgot olvastam és örülök, hogy ennyi komment össze jött. Szerintetek mi lesz a sorsa? Az egyiken azt mondták, hogy minnél előbb megszabadulnának tőle akár vágóra is eladnák..A másikon meg annyit, hogy még nem tudja, hogy mi lesz a ló sorsa. Ti próbálnátok megmenteni az életét?
2011. dec. 4. 21:14
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron ugrásra kényszerítették (talán ütötték?) akkor nem csodálom, ha rúgott. Mi lesz vele? Hozzáértők kezébe kellene kerülnie.
2011. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne nem kell hinni a TV-nek, mikor nálunk tavasszal elmentek a lovak, ott is annyi hülyeséget hordtak össze, hogy a hajunk égnek állt. Olyan szintűre fújják fel a dolgokat, amire tök fölösleges, ráadásul színeznek is nem kicsit, szóval amit a TV-ben mondanak vonjatok belőle gyököt és osszátok el kettővel.



A lovat már eladták, szerencsére nem vágóba került, hanem egy emberhez, aki remélem hozzáértő és szeretni fogja.

2011. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azon vagyok kész, hogy néhányan még itt is miket írnak.. A ló egy állat, nincs olyan gondolkodása, mint az emberé, nem tudja, hogy mit csinál, vagy milyen következménye van. Minden ló ugrál, és rúg, ha tele van, nem szabad mögé állni, ennyi az egész. Nem kell ilyen hülyeségeket kitalálni, hogy rosszindulatú, meg szerelmes... Alapjáraton egyik sem olyan, hogy na én most felrúgdosok mindenkit műholdnak, aki körülöttem van, ha egy ló csípkedős, rúgdosós lesz, annak is van oka, egyik sem úgy jön ki az anyjából, hogy na ő most köcsög lesz. Ezek a balesetek elkerülhetőek lennének, ha az emberek jobban figyelnének. Az én lovam pl még sosem rúgott meg, de volt már rá példa a boxban, hogy befordult a sarokba felszerelve, aztán hirtelen megijedt valamitől, és srégen-mögötte álltam. Láttam, hogy ugrott egyet, és éppen nem rugott ki, de bízok benne, és tudom, hogy ebből könnyen lehetett volna baleset, de vigyáz rám. Nem egyszer volt olyan is, hogy leestem, és minden egyes alkalommal lett volna alkalma megtaposni, de mindig kikerült, arrébbugrott, sosem bántott szándékosan. De ő egy 12 éves tapasztalt ló, egy csikótól nem várhatjuk el, aki jóformán semmit nem ismer a világból, és minden új neki, hogy ne játsszon sose, ne rúgjon, vagy bármi. Nekünk kéne annyira körültekintőnek lenni, hogy nem állunk mögé, és nem adunk teret az ilyen eseteknek, hiszen mind megakadályozható lenne. Én pl bár sosem láttam rúgni a lovam, vagyis lovas alatt néha megjátssza magát, de pl mosóban, vagy bármi, még ijedtében sem, viszont így is, hogy meg se ijesszem, ha pl mögé megyek, vagy holttérben vagyok, mindig beszélek hozzá, "itt vagyok", "jövök", stb... Szóval lehet erre figyelni, persze előfordulnak balesetek, és azt is megértem, hogy ilyenkor az ember eléggé megijed, a múltkori pónis esetnél is érthető, hogy nem tud úgy nézni a lovára, ha megölt egy embert, hiába csak egy egyszerű odakapás, mégis milyen következménye lett. Viszont ezért nem szabad elítélni egy lovat, és felháborítónak tartom, hogy ezeket a cikkeket tényleg olyanok írják, akik semmit nem tudnak az egészről, és akkor a szemétláda rosszindulatú szerelmes hülye ló felrúgta a gazdáját, adjuk vágóra, stb... Mindenkinek lehetne annyi esze, szerintem ez alapvető, hogy ha egy teli lovat kiteszel, az első mozdulata a rúgás, ugrálás lesz... Meg kell fordítani, és úgy elengedni, aztán eljönni, nem mögéállni, meg stb. Az "ajtóban" magadfelé fordítod, elengeded, aztán hátralépsz, és már nem lesz semmi baj. Sajnálom az összes ilyen esetet, de sosem az állat a hibás, még ha olyan is, hogy rúg, vagy harap, az ember tette ilyenné, nem magától lett valamilyen. Le lehet pontozni, de ez a véleményem.
2011. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!