Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek legyen csikója?

Szerintetek legyen csikója?

Figyelt kérdés
Legyen a lovamnak csikója? 4 éves és már 2 szer ellett?

2011. dec. 5. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény! :( Sok sikert neki és további fejlődésében!! :( az enyém 3 éves volt amikor vettük, kiderült, hogy nem említették meg a vemhességet és egy halott kiscsikót ellett egy idő után. Mi csak megérkeztünk a boxa elé és azt láttuk, hogy egy elpusztult kiscsikó fekszik mellette. Kéne még ezzel egy kicsit várni!
2011. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szerintem is csak apám szeretne nagyon! de szerintem is az már sok lenne!
2011. dec. 5. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
De miért? Miért nem jó az apádnak 2 év múlva? Ez még szinte csikónak számít....
2011. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem tudom!!! :( de én nem szeretnék!! aranyos meg minden de elég drága lenne belovagolni is! és akkor már inkább megérné egy belovagolt paci!? nem?
2011. dec. 5. 20:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a te lovad apádnak nincs hozzá köze ha apádé akkor meg neked nincs közöd a lóhoz, négyévesen simán lehet fedezni de az hogy kétszer ellet..azért komoly!

Szal a lényeg hogy a tulajé az utolsó szó!

2011. dec. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
De ha közös a ló! Nyilván apa lánya kapcsolatban nincs olyan hogy te lovad meg én lovam!!
2011. dec. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-5 évesen érdemes először elletni,ha ilyen fiatalon már 2x ellett akkor gondolom jól belehet "sülve" persze a 2 ellés közti idő is számít de nem célszerű 4 éves lovat agyon elletni.
2011. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azta. 4 évesen 2x ellett ? Az komoly. Az azt jelenti h két évesen fedezve volt először. Hú.

Szerintem várjatok vele. Ennek a csontjai hiába úgy néznek ki,de még nincsenek tökéletesen megerősödve,a kancáknál a medencecsont 3 éves korára éri el a kifejlett állapotátt. Addigra "csukódik össze". Ha 3 éves kora elött ellik egy ló deformáció léphet fel az ellés miatt. Ami a késöbbiekben nem biztos,hogy jót tesz majd a lónak. Természetesen eze nem minden lónál van igy,de előfordul.

Szerintem mond meg apukádnak,hogy várjon még 1-2 évet. Gondolom most is van csikó mellette.

Érdemes várni a fedeztetéssel.

2011. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!