Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes újra lovagolnom?

Érdemes újra lovagolnom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok de sajnos meghíztam 105 kg-ra, régen lovagoltam csak akkor kb 60 kg voltam, de újra szeretnék szerintetek el tudom újra kezdeni?
2011. dec. 7. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Soso. Elég nehéz vagy, nem biztos, hogy minden lovardában tudnak alád lovat adni. Egy 10-15 kilótól minimum meg kéne szabadulni előtte.
2011. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Egy erősebb sodri, vagy hidegvérű simán jó lenne neked, kérdés az, hogy van e olyan lovarda a környéken, ahol oktatnak ilyen lovakon :)

Ha van, akkor hajrá!

2011. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

szerintem is fogynod kéne pár kilót, nem csak a lóért, hanem saját magadért is.

és így legalább, ha tényleg komolyan gondolod a lovaglást akkor könnyebb is lesz, mert ott van a kitűzött cél, amiért megéri küzdened!

egyébként persze, hogy érdemes.

2011. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%

Ohh... Hogy képes valaki így elhízni?? Neked el kéne kezdened mozogni mielőtt nem csak saját magad hanem még egy egészséges ártatlan lényt is örökre kivonsz a forgalomból. Már bocsi, de ilyen súllyal max. csak simogathatod.

Egyébként neked se lesz kényelmes egy nyeregben szoronganod. Nem értem, hogy egy 17 éves fiatal lány, hogy képes ennyire elhízni...

Amúgy először próbálkozz leadni a súlyodból olyan 30 kg-ot és akkor talán élvezhetőbb lesz a lovaglás és meg engedik hogy felülj egy nagyobb testű lóra.

Kérj szakorvostól véleményt, mert ekkora súllyal már nem is lehet akárhogy elkezdeni mozogni. Inkább fuss, ússz, táncolj, biciklizz. Tehát olyanokat csinálj amit sokáig tudsz csinálni és leizzadsz mert ilyenkor zsírt égetsz. Ha a lovaglást szántad ennek akkor az ilyen helyzetben semmi sem ér. Ja és sürgősen változtass étrendet, hogy gyorsítsd a folyamatot.

2011. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Uccsó vagyok! És akkor le lehet pontozni mert egy kicsit erőszakosabban fogalmaztam. De nem értem, hogy hol vannak az ilyen embernek a szülei. Gondolom lány vagy, akkor meg pláne! Egyébként mindig érdemes, de neked most érdemesebb lenne lefogyni!!
2011. dec. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm igyekszem, hát sajnálom :l
2011. dec. 7. 13:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom! A bunkóságnak tényleg nincs határa! Remélem kedvesnek nem mondható utolsó, hogy te is megfogsz hízni, és akkor majd neked is ugyanezt fogják mondani.


Kedves kérdező! A mi lovardánkban lipicai lovak vannak, és rengeteg ember jár hozzánk lovagolni. Időstől kezdve a fiatalokon át, a soványaktól kezdve a túlsúlyosokig. Attól még, hogy túlsúlyos vagy, még nem kell elzárkóznod a világtól, főleg nem a lovaktól. Ha lefoglalod magad, és olyan dolgokra koncentrálsz, amit szeretsz és jól esik, mint a lovaglás, akkor könnyebben sikerül lefogynod, mert lekötöd magad, és nem gondolsz egyfolytában az evésre. Ami a táplálkozást illeti, csak egészségesen, és mértékletesen. Ne vonj meg magadtól semmit, hanem tudatosan táplálkozz, egészségesen. A lovaglás meg jó kis sport. A fogyásnak nem épp ideális, de kikapcsolódásnak és hangulat javítónak nagyin is ideális.

2011. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó válaszoló! Nem akarok veszekedést kezdeményezni, de ha én egyszer így elhíznék, el is várnám, hogy valaki jól fejbe vágjon, hogy hova süllyedek. Bár apám úgy is megtenné... Tényleg bocsi ha megbántottalak kérdező!
2011. dec. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Oké, neki lehet ugrani az embernek, ha tudod, hogy miért hízik el. Szerintem neki sem öröm, hogy 105 kilót nyom, de sokan általában okkal híznak el. Betegség, lelki trauma, valami. Sok olyan ember van, aki régen nagyon vékony volt, kiegyensúlyozott élettel, aztán történt valami, beteg lett, és amiatt hízott el, esetleg haláleset történt körülötte, ami nagyon megviselte. Kérdező, szerintem inkább adj le pár kilót, én elkezdenék járni a helyedben most lovardázni, segíteni, futószárazni, takarítani, ez jó kezdésnek testmozgásnak is. Nem az a fő ok, hogy nehéz vagy egy átlagos lónak, hanem hogy szerintem te sem éreznéd jól magad. Nekem az a logika van a fejemben, hogy ha valaki rendszeresen sportol, nem hízik el. Ha elhízik, nem sportolt, szóval kondija sincs olyan, amivel egy órát rendesen végig tudna csinálni. Szóval én inkább elkezdenék egy kicsit fogyózni, vagy valami, pár kilót ledobni, és növelni az állóképességem, hogy később mindenkinek kényelmesebb legyen ez az egész pacizás dolog. De attól kijárhatsz, segíthetsz az istállóban, azért az is meg tud mozgatni észrevétlenül..:) Az ilyen bunkókkal meg ne foglalkozz!
2011. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
De lehet, hogy az a "bunkó", bunkó módjára még tanácsot is adott. Bicklizz, ússz, fuss, ha az istállóba kimész és futószárazol az nem testmozgás. Ha segítessz az sem. Valami építő jellegűt kezdjél magaddal. Én tényleg nem bántásként mondtam csak nyomatékos akartam lenni nem pedig együtt érzeni. Ezt apámtól örököltem sajnálom. Ő is ezt csinálja. Állandóan hajt hogy mozogjak mert nem akarja hogy egy 100 kg-osan tespedjek majd a fotelbe és 40 éves koromra teljesen tönkre menjen a szervezetem. És ebbe benne van egy kis cinkelés, megjegyzések, hasonlók. De hálás vagyok neki, mert ha nem tenné talán ott tartanék ahol te. És én nagyon sajnállak tényleg mert gondolom elhagytad magad egy kicsit de fel akartalak egy kicsit ébreszteni amit tudom nem nekem kell de na. Én remélem hogy melletted is olyan szülők állnak azért mint mellettem és segítenek mindenben... Nem akartam bunkó lenni, nekem kellenek az ilyen megjegyzések ahhoz hogy tudjam mikor hagytam el magam és hagytam fel a mozgással egy kis időre.
2011. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!