Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam csüdje bedagadt, mi...

A lovam csüdje bedagadt, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerni kéne az előzményeket...

Bedagadhatott hirtelen kemény munkától, meghúzódhatott egy rosszul kivitelezett fordulóban vagy ugráson, esetleg sokat mentél kemény talajon, de akár a patájában is lehet valami és terjed fölfelé a gyulladás, vagy a boxban, karámban rúgott bele valamibe, vagy összerúgott egy másik lóval, ha nyár lenne, akár azt is mondhatnám, hogy megcsípte egy bögöly, megszúrhatta valamivel..... kétmillió okot lehet találni, mitől dagad be egy ló csüdje, vagy akármilye...

2011. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a két hátsó lába ilyen

1 hete nem lovagoltam,mert tudtam ki vinni és most reggel vettem észre hogy ilyen neki,tegnap este még nem volt semmi baja

2011. dec. 8. 12:10
 3/6 anonim válasza:

Valószínűleg akkor csak a sok állástól bevizesedett neki, vidd ki mozgatni és attól minden bizonnyal lejjebb fog menni neki. Pláne ha egész héten állt... nem csoda.

Persze ha nyom rá, vagy sántítani fog akkor állatorvos!

2011. dec. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg,hogy nem melegszik e,szerintem is beszűrődés lesz kend be lóbarzsammal ez lehúzza a gyulladást ha van és sokat sétáltasd .
2011. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a felvizesedésre tippelek... Sétálj vele nagyon sokat, remélhetőleg lejjebb megy.


Hogyhogy nem tudtad kivinni??

2011. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lovam csüdje akkor dagad be ha nem mozog, a bal hátsó. A tiednek is ez a baja, ha nem fájlalja.
2011. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!