Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért jó ez neki? Mit kell...

Miért jó ez neki? Mit kell neki okoskodnia? Csak azért mert a lovardavezető lánya neki mindet lehet?

Figyelt kérdés

Annyi nem bírom hogy van egy kiscsaj a lovardavezető lánya, és az ember nem lehet önálló. Nem csinálhatok semmit magamtól mert ő abba azonnal beleköt. Elkezdtem zsírozni a pata belsejét erre azt mondja hogy ezt nem lehet és rohan az anyjához aztán azzal jön vissza hogy ne pocsékoljam a patazsírját fölöslegesen (közös patazsír van azoknak akiknek nincs lovuk). Hogy ne úgy fésüljem a lónak a farkát hanem szálankét bontsam szét. Hiába mutatom neki hogy a végénél kezdem és hogy egy szálat nem szaggatok mellesleg nem az ő lova, ő rohan az anyjához. Bármi van abba ő akadékoskodik. Ha valamit akarok csinálni a lóval kettesben, répa torna egy kis kényeztetés akármi, ő azonnal "mi a francnak??". Ha vissza szólok neki megsértődik. Lovaglás közben is hogy "Minek lépek olyan sokat? Meg miért nem vágtáztam még? Haladhatnék..."

Ha futószárazni akarom a lovat: "mi a pi*sának?" "Fölösleges!" Folyamatosan ott áll a sarkamban és azt nézi mibe köt bele. De ő se tud ám többet mint én, max annyit hogy rohan az anyjához. Néha már arra gondolok hogy nem bírom tovább és leordítom a fejét. De nem tehetem. Ja és lovaglás közben is. Mintha ő lenne az oktatóm, hogy verjek rá pálcával ha nem megy nyugodtan, hogy hajtsam jobban. És már annyira kikészít. Egyszer szóltam neki hogy minél jobban csesztet annál kevesebb önbizalmam lesz, erre ő megsértődött és nem akart róla tudni.


Ti mit csinálnátok?


2011. dec. 8. 17:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Beszélj az anyjával,de csak nagyon kedvesen és tapintatosan, hogy szerinted az ő lánya téged nem kedvel, és te nagyon igyekszel, de neked nagyon rosszul esik, hogy a kiscsaj ennyire bizalmatlan és ellenséges veled. Azt is mond el, hogy te nem akarsz vele konfliktust, főleg nem veszekedni, és hogy beszéljen a pici lánykájával.


Amúgy te még mindig sokkal jobb helyzetben vagy, mint én voltam. Nálunk az oktató és a lánya is egy trampli volt, és a szó szoros értelemben veszélyeztették a lovasok testi épségét (mit kobak, az nem létezett, hanem direkt olyan lovat adtak, amin max. ha 2-3-szor ültek, és azzal ki terepre, na meg a többi, amin most nem mennék bele), egészen addig, amíg meg nem történt a baj. Amúgy ez egy nagyon szép lovarda, gyönyörű furiosokkal..

2011. dec. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Vagy folyamatosan helyeselj. Ettől herótot fog kapni. Csak soha ne hagyd abban.

Tudod az a gáz, hogy 11 éves, és te kicsit öregebb vagy, tehát illene okosabbnak lenned, és nem visszavenni pár évet a korodból. HA viszont állandóan okoskodik, akkor tényleg az a legjobb, ha helyeselsz, amíg a végén ő fog hülyén kijönni.

2011. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg magadból vegyél vissza, mert aki belülről kezdi zsírozni a patát meg fésülni a ló farkát annak tényleg nagy szüksége van még segítségre.
2011. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Fogadd el, hogy ő hiába fiatalabb, tapasztaltabb, mint te. Aki belül kezd el zsírozni egy patát + fésűvel bontogatja egy ló farkát... Ezenkívül futószárazni egy lovardai lovat tényleg teljesen felesleges, megy az egész nap...

Másrészt: az anyja felelős mindenért a lovardában, a lovakért (NEM csak a sajátjáért), az eszközökért, a lovasokért stb. Ezt igazán megérthetnéd 15 éves fejjel.

2011. dec. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Amúgy!

-Nem fésűvel fésülöm a farkát nem vagyok hülye. Gyökérkefével és sörényfénnyel, a végétől kezdve elszorítva a farkat és csak annyit hagyok szabadon amennyit ki akarok fésülni. Ez szerintem teljesen korrekt.


-Ahonnan én jöttem ott zsíroztatták velem a pata belsejét (ott ridegbe voltak a lovak nem tudom ez számít-e), ezért azt hiszem jogosan nem tudtam hogy nem szabad. Amúgy meg néha nem árt.


-És! Én azért megyek le mert egy napot szeretnék eltölteni azzal a lóval akit én a legjobban szeretek és ő nem kap szeretet senkitől csak tőlem. A másik meg hogy nekem is pénz a pénz. Nem az edző zsebére dolgozok. Időt szeretnék tölteni vele. Másrészt hozzá kéne szoknia a futószárhoz, és így ő is mozog én is lent vagyok, és a kapcsolatunk is épül.


Azt hiszem kicsikartátok belőlem amit el kéne mondanom!!

Köszönöm! :))

2011. dec. 10. 08:52
 16/17 A kérdező kommentje:
Egy héten 2x látom! szombaton és vasárnap!
2011. dec. 10. 08:54
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha mindenki úgy állna a dolgokhoz, mint te, semmi rend nem lenne a lovardában... Nem csodálom, hogy a lovardavezető a lányán keresztül próbál hatni rád...

Azért néha gondolkozz el ezen..


Egyébiránt egyetértek nyulbaráttal. Nem bírom a lovas kiscsajok rivalizálását, ezért is mentem át más helyre lovagolni. (28 éves vagyok...)

2011. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!