Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyar lovaglás. Vélemények,...

Magyar lovaglás. Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha jön egy pár válasz én is leírom. :)
2011. dec. 9. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Apa vett egy magyar nyerget, mert lovasíjászkodik. Kényelmes a magyar nyereg , tényleg alig lehet belőle kiesni. Sőt nem is lehet. De az angol az jobban bejön! :)
2011. dec. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából nincsen :) A lovardák arra mennek rá, hogy minél inkább profitáljon az üzlet, az edzők nagy része képzetlen és figyelmetlen. Persze akinek nem inge... Vannak profi, jó edzők is, félre értés ne essék, de nem ez az átlag. De globálisan, ha versenyszintre akarsz fejlődni, irány külföld. Akik viszont tényleg jók itt M.o-n, azok a szabad idomítok (Hamza Viki, Pataky Kata, Lezsák Levente is, Mészáros Gyula, Kassai Lajos, stb.) Talán majd megváltozik az ehhez való hozzáállás.
2011. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te most itt mire gondolsz? A magyar lovasoktatásról vagy a hagyományőrző lovasokról?


Ha az elsőre, akkor hát mit mondjak... nem túl rózsás a helyzet. A legtöbb loviban sajna nincs jó oktató, nagyon nehéz kifogni megfizethető jó helyet, sokszor lehúznak, évekig csak ügettetik az embert. Külföldhöz képest még van hova fejlődni.....

2011. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Magyar és csikós lovaglásra gondolok..

Lényegében a kérdés lényege hogy mi a véleményed erről a stílusról és hogy tapasztalatod van e benne?


Mert kérdezhettem volna hogy: Mi a véleményed az angolról? De magyar országon élünk.. nem pedig angliában.

2011. dec. 9. 21:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom vele. Szerintem nagyon nincs elterjedve, talán Hortobágyon, de itt felénk, pl Békéscsabán nem tudok róla, hogy valaki így lovagolna, pláne nem, hogy oktatna is. Szóval szerintem legtöbb helyen ha akarna sem tudna ilyen tanulni az ember...
2011. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én kb fél évig lovagoltam magyar nyeregben. hát.. egy óráig jó volt, viszont ha már 2-3 órás terepre mentünk a végén már kényelmetlen volt.. előtte 1 évig lovagoltam angolban, na szerintem az kényelmesebb mint a magyar. most lassan 1 éve folyamatosan szőrén megyek szerintem az a legjobb :) a westernt is nagyon szívesen kipróbálnám:) 14/l
2011. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én is szőrén vagyok 1 ideje, igaz magyarban még nem ültem csak patraccal.

Az angol se rossz,

A westernről meg annyit hogy a nyereg olyan mint egy fotel és ha én fotelban akarok üldögélni akkor haza jövök és leülök oda.. :D

2011. dec. 11. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!