Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért olyanok a Parellis...

Miért olyanok a Parellis lovak, mintha belennének drogozva?

Figyelt kérdés
Kicsit durván fogalmaztam, ezért elnézést is kérek, de néha tényleg úgy néznek ki, mintha erősen be volnának tépve. Klasszikus stílusban lovagolok, de nem vonakodom a Parellizéstől sem, amennyiben segít megoldani egy problémát, vagy rájönni arra, ha esetleg valamit rosszul csinálok. Egy valami viszont engem kifejezetten zavar. Azok a lovak, akikkel dolgoztam, vagy a lovardában, illetve kinn vannak a ménesben, legtöbbje nagyon engedelmes, és kifejezetten barátságos ló, de sosem olyan, mint aki épp abban a pillanatban akar elaludni. Ennyire belazulnak a lovak a Parellizéstől, hogy az élet halvány jele is kivesszen belőlük? Miért van ez?

2011. dec. 11. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Nincsenek bedrogozva, ilyen a vérmérsékletük. A parellisek általában nem túlfűtött angol telivérekkel parelliznek, főleg akkor nem, ha bemutatóznak!
2011. dec. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
A megfelelő idő alatt kialakult az a minden feltétel nélküli bizalom, ami mellett a ló teljesen a gazdájára bízza magát. Ez nem bágyultság, hanem csak mérhetetlen nyugalom, ami a bizalomból fakad. :)
2011. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Guano Apes ***** válasza:

Egy megfelelően erőszakmentesen képzett ló valóban belassultnak tűnhet, de ez a feltétlen bizalom jele. A ló azt kommunikálja, h "bízom benned, te vagy a ménes vezetője, várok amíg nem mondod merre menjünk." Ezt bármelyik lóval el lehet érni, a legpörgősebb telivérrel is, csak idő, türelem és érzék kérdése, h mennyi idő alatt.

üdv: egy natural horseman

2011. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert titokban füveznek...
2011. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hahahahahah!! Tudtam én! XD
2011. dec. 16. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!