Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérdés kezdőtöl: írányítás?

Kérdés kezdőtöl: írányítás?

Figyelt kérdés

Mostanság kerültem le a futószárról.

És az lenne a kérdés, hogy mikor fordítanám a lovat miért ellenkezik és, miért megy azért is másik irányba?

Ez az egyik lovarda-lova

Másik helyen megtudtam csinálni, anélkül hogy ilyesmi gond lett volna.

Persze tudom, hogy nem a lovat kell hibáztatni, de mit kéne tennem?


2011. dec. 13. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Hisztizik a zabla és a kezed ellen. Ha jól értem, rángatja a fejét, és így "felmenti" magát a zabla hatása alól. Ilyenkor határozottan hajtsd előre, ha balra akarod fordítani, akkor ugye bal szárat finoman húzod, de a jobbat is megtartod, szóval nem téped egy irányba a fejét, csak érezze, hogy kanyar van, és ne hajoljon a nyaka, csak forduljon szépen el. Emellett arra az oldalra ülsz, szóval arra az ülőcsontodra terhelsz, amerre menni akarsz, és abba a kengyelbe taposol, a másik lábaddal piszkálod, így nem csak szárral irányítod, hanem testsúllyal, és mindennel.
2011. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mivel nem tartasz rá a külső szárra, csak kitöri a naykát és elmegy a vállán. terheld a belső ülőcsontod, a belső kengyelt, a belső kéz mozdul csípő felé, és a küldőt tartsd meg, maradjon feszes. a külső csizmád pedig legyen erőteljesebb
2011. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy sokat lovagolt osztályba, és ezért arra menne amerre megszokta. Ne hagyd mert ha ráhagyod akkor tovább csinálja végül uralkodni fog rajtad. Fordítsad és közbe hajtsad csizmával. Amerre el akar húzni, azt a csizmádat nyomd oda közbe húzd a fejét arra amerre te akarod és a másik csizmával meg hajtsad.
2011. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!