Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik felét sütik be a...

Melyik felét sütik be a kancáknak és melyik felét s méneknek?

Figyelt kérdés
Nálunk is külön megvan, hogy melyik oldat sütik be egy kancának, meg melyiket a ménnek? Ha jól hallottam, akkor az andalúz lovaknál a jobb oldalon sütik be a méneket, és bal oldalon a kancákat. Jól tudom? Vagy ez teljesen mindegy?
2011. dec. 17. 07:29
 1/8 A kérdező kommentje:
A sütés az kötelező vagy megelégednek manapság a chippel is?
2011. dec. 17. 07:30
 2/8 anonim ***** válasza:
a chip humánusabb és szerintem jobb,azt az oldalát sütik be ha nyakon sütik,amelyik oldalára nem hajlik a sörénye
2011. dec. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok,bár lólopás esetén sütéssel könnyebb azonosítani,meg ha chip van,akkor nem biztos,hogy tudod igazolni,hogy a ló a tiéd,ellenben ha sütése van,akkor egyértelmű,hogy a lónak te vagy a tulajdonosa
2011. dec. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző jó nagy baromságokat beszélsz, mért lenne nehezebb igazolni?! Állatorvosnál van leolvasó, plusz a sütést is lehet hamisítani, saját lovát meg aki nem ismeri fel bármikor, az meg is érdemli, hogy ellopják.


Tudomásom szerint chipet jelenleg ismeretlen származásó lovakán lehet alkalmazni.

A sütés is attól függhet, hogy mi a szabály annál a tenyésztő szövettségnél, de nálunk leginkább balra megy a születési hely, év, fajta ha van, jobbra a csikószám.

2011. dec. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem beszélek baromságokat,mivel az állatorvos le tudja olvasni a chipet,de ha ellopják a lovad,kizárt hogy a rendőröknél lenne leolvasó,ha találnak egy kóbor lovat...egy barátomnak van lova és ellopták és csak a sütéssel tudta igazolni,hogy a ló az ő tulajdonában van
2011. dec. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy már billog helyett is mehet a chip, pár hónapja vezették be HIVATALOSAN.


A chipbe bármi beprogramozható: Lakcím, név, telefonszám(ok), tulajdonos(ok), a ló szülei, a ló állatorvosa, akár a kovácsa neve is... BÁRMI.

2011. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, ésha átsütik, akkor cseszheted a sütésed. Láttam én már lipicainak lesütött KUTYÁT is cigányéknál...
2011. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kutyákról jut eszembe, érdekes módon náluk kötelező a chip, és megfelelő, be tudják azonosítani. akkor ugyan meséld már el, hogy lónál mért is ne működne?!
2011. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!