Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mely eredetileg embereknek...

Mely eredetileg embereknek kifejlesztett krémek, gyógyszerek alkalmazhatók lovakon?

Figyelt kérdés
Csak egy kis tapasztalatgyűjtés kedvéért. :) Szerintem betadin, flucinar, neogranormon, stb mehet... Meg görcsoldók mint gyógyszer. :) Mi a ti véleményetek? Kérlek csak olyat írjatok, amiben biztosak, vagytok. xD
2011. dec. 17. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Octenisept, ez seb, bőr és nyálkahártya fertőtlenítő.

Bepanthen kenőcsöt is nyugodtan használhatsz rajta, elősegíti a sebgyógyulást.

Amúgy ha sebekre szeretnél neki adni valamit, akkor javasolni tudom a Cyclo Spray-t, vagy Blue Spray-t. Ezt állatpatikában lehet kapni, nagyon jó! :)

2011. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Féreghajtókból, fertőtlenítőkből elég sok. Sok olyan van amit racémként használnak lovakon, de tisztán embereken is. Meg olyanok is vannak, amik régebben humán gyógyászatban használtak, ma meg állatoknál.

Pl tetraciklin antibiotikumok, meg van még vmi féreghajtó is, csak nem jut eszembe a neve.

Ja, meg ACC, aszpirin is mehet lovaknak azt hiszem.

2011. dec. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. ^_^

A kedves elsőnek mondom, hogy felmerült a saját ló, és beugrott, hogy semmit sem tudnék tenni, ha a pacinak baja esne, 1-1 karcolásért meg nem szokás kihívni az állatorvost... xD

2011. dec. 17. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy pontosan hogy hívják de van egy ilyen kék színű fertőtlenítő spray..mi mindig állatpatikában vesszük egy tubus asszem 1500.-
2011. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, pont ezért mondtam! Nem kell minden karcolásra állatorvost hívni, én sem szoktam. :)

Utolsó, igen, az a kék színű spray az, amit leírtam!:)

2011. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Betadine sebfertőtlenításre, vagy Alamycin a kék spray (antibiotikumos, úgyhogy csak receptre).

Görcsoldónak buscopan, vagy no-spa, csak ugye injekcióban, tablettában nem igazán lehet beadni a lónak, meg nem árt, ha gyorsan hat.

Sebeket kenegetni nem igazán kell semmivel, nyáron kubatol spray legyek ellen esetleg.

Törésekre mikulitz kenőcs, patikában kikeverik. (mármint heveder, martörés, nem csont :) )

Neostomosan oldatot lehet használni élősködők ellen.

2011. dec. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat. ^^
2011. dec. 17. 19:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Piszok jó hámosító a körömvirágkrém, illetve mikulicz kenőcs.
2011. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszikeeeee. :D
2011. dec. 18. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Gyulladásra, húzódásokra Diclac 5% gél, és/vagy Dolobene gél. Ezek vény nélkül kaphatók patikában és nagyon jók.

Plus, Burov-oldat, ezt is patikában lehet beszerezni, otthon higítani kell vízzel - én olyan gondolomformán higítom, de patikus megmondja, hogy kell -, beleáztatni a vattát, majd feltekerni a ló lábára, rá a follpack, rá a melegfásli - egyfajta dunsztkötésként - így használva max 3 nap alatt lelohasztja a duzzanatot a lábról. Mondjuk ha be van szűrődve, de gyulladásra, húzódásra is ugyanolyan jó.

2012. jan. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!