Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mit tegyek?

Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
nyár óta nem lovagoltam mert volt egy kis gond. nem tudtam megállítani egy fiatal lovat és azt csinálta amit az előttem lévő ló. rám meg nem hallgatott mintha ott sem lettem volna. aztán a másik ló elkezdett vágtázni. én próbáltam kis körrökben menni, hogy az enyém ne ugorjon be. de felrakta a fejét, meglátta és nagyon rágyorsított és szzinte irányíthatatlan lett. nem hallgatott arra hogy merre menjen vagy hogy mit csináljon. az oktatóm igyekezett mondani mit tegyek meg ő is csititotta a lovat de nem használt. majdnem beugrott amikor a másik ló megállt igy az enyém is utána. ha tudok vágtázni nem olyan nagy baj de még csak futószáron vágtáztam és kapaszkodtamn a nyeregbe mert nm tudtm magam megtartani. viszont már nagyon hiányzik a lovaglás és nagyon szeretnék már ujra lóra ülni. de nagyon félek hogy megint arra a lóra kerülök. mert már kb a harmadik órámon is ültem rajta de már akkor semment. és amikor megtudtam hogy megint rákerülök mondtam h énnem szeretnék mire ő azt mondta hogy nem én választom a lovat hanem az oktatóm. ha megint rákerülök biztos hogy nem fogok tudni még egyszer visszaülni... előre is köszi a válaszokat 14/L
2011. dec. 22. 09:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
33%

Félreértettetek. Én csupán megszavaztam az edzőjének a bizalmat, hogy nem feltétlenül választott sárkányt, csak a lány a félős fajtából való. Találkoztam már ilyen lovassal és tapasztalatból mondom, hogy akármennyire boci lovat adtam alá, rettegett. Bepánikolt a legapróbb nem várt mozdulattól is. Volt, aki képes volt legyőzni saját magát, volt aki nem - abba is hagyta a lovaglást.

Sőt, én magam is voltam olyan helyzetben, hogy csúnyán megsérültem egy lovon. Más lóra gond nélkül felültem, de arra az egyre nem akaródzott. Örök hála az akkori edzőmnek, aki ragaszkodott hozzá, hogy ugyanazzal a lóval visszamenjek ugyanoda, ahol a baleset történt (terepen) és mivel az egy darabka gyep volt, hozzáfogott idomítóedzést tartani nekem. Addig gyűrtük ott kinn a dolgokat, amíg teljesen kioldódott bennem minden félelem, újra bíztam magamban és a lóban is. Ha akkor nem ezt teszi, ki tudja, meddig jutok, lesz-e belőlem is edző, versenyző, vagy hobbizgattam volna csupán...

Nem arrogancia vagy fellengzés mondatta velem, amit mondtam, hanem a kőkemény tapasztalat. Higgyétek el, másként nem lehet. Talán az a ló nem is olyan gyagyás, talán az edző nem véletlenül adta pont azt a lovat... Csak az egyik oldalt ismerjük, én azért kíváncsi lennék, hogyan látta az edzője a dolgot.

2011. dec. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Gabka 77: én csak attól a lótól tartok pedig voltak már rossz élményeim már lovakkal is... de nála valahogy azt mondtam hogy többet rá biztosnem. volt már elötte is hogy nem lehetett irányítani( már elötte is gondok voltak vele) de utána mégis lovagoltam tovább. de nála valahogy ugy éreztem hogy többet nem
2011. dec. 25. 22:03
 13/13 anonim ***** válasza:
a barátnőm ugyanilyen helyzetben volt nemrég . Együtt jártunk a lovardába ahol télen az egyik ló leejtett egy kislányt és utána tavasszal már a barátnőmnek kellett lovagolnia ( hozzáteszem a két lány ugyanolyan szinten voltak lovaglás terén ) . Elégé megijedt h neki kell majd lovagolnia azt a lovat de én biztattam h mondja meg az edzőnek h szeretne futószáron menni azzal a lovval és ne szabadon . Több óra gyakorlás után végre elengedte az oktató és a ló egyszer rugott ki alatta de ő kiülte és magabiztosan ment tovább . Ebből az a tanulság h ha még nem érzed magadegy menősebb lovon biztonságban tuti ne menj szabadon. Sajnos mindenki azt hiszi vagyis inkább többen azt hiszik h a futószár rossz :O de nem az ott tanulsz meg mindent . Én 2 évig folyamatos futószár után mehettem csak szabadon . Nagyon szomotú voltam h a többiek már szabadon mennek mig én nem . :/ de meglett az eredménye jöttek a szabadon lovaglások iskolalovakon majd mivel olyan könnyen irányitottam és adtam a jelzéseket az oktatom felültetett a saját lóvára majd jöttek a 3 évesek és ma már nincs olyan ló amin nem ültem volna . És egyikről sem estem kivéve a csikókat :) de valamiért soha nem estem rosszul igy soha nem lett bajom se . És a többiek hát már nem járnak mert ők annyit estek és hozzáteszem az iskolalovakról h már félnek tőlük :/ barátnőm pedig velem jár terepre :)
2011. dec. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!