Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mit tegyek?

Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
nyár óta nem lovagoltam mert volt egy kis gond. nem tudtam megállítani egy fiatal lovat és azt csinálta amit az előttem lévő ló. rám meg nem hallgatott mintha ott sem lettem volna. aztán a másik ló elkezdett vágtázni. én próbáltam kis körrökben menni, hogy az enyém ne ugorjon be. de felrakta a fejét, meglátta és nagyon rágyorsított és szzinte irányíthatatlan lett. nem hallgatott arra hogy merre menjen vagy hogy mit csináljon. az oktatóm igyekezett mondani mit tegyek meg ő is csititotta a lovat de nem használt. majdnem beugrott amikor a másik ló megállt igy az enyém is utána. ha tudok vágtázni nem olyan nagy baj de még csak futószáron vágtáztam és kapaszkodtamn a nyeregbe mert nm tudtm magam megtartani. viszont már nagyon hiányzik a lovaglás és nagyon szeretnék már ujra lóra ülni. de nagyon félek hogy megint arra a lóra kerülök. mert már kb a harmadik órámon is ültem rajta de már akkor semment. és amikor megtudtam hogy megint rákerülök mondtam h énnem szeretnék mire ő azt mondta hogy nem én választom a lovat hanem az oktatóm. ha megint rákerülök biztos hogy nem fogok tudni még egyszer visszaülni... előre is köszi a válaszokat 14/L
2011. dec. 22. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem az oktatód biztosan jófej, és emlékszik még erre a kis incidensre, és nem fog visszaültetni rá. Ha meg mégis, akkor beszéljél vele, vagy edzés előtt mondd meg neki, hogy újra "belelendüljél" a lovaglásba adjon egy halálnyugis öregfiút :)
2011. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kérd meg hogy az elején másik lovat kapj, viszont tényleg ülj vissza arra a lóra is.
2011. dec. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Menj vissza biztos emlékezni fog rád. Mondd meg, hogy neked van egy ilyen félelmed, pár órára ülj vissza futószárra önbizalom növelésre, meg kis izomerősítésre. Osztályban is kérj nyugis lovat. Amúgy az a baj, hogy az iskola lovak többsége önműködő. Ha vágtat az első ló, akkor a több is, ha lép akkor a többi is. Inkább csak utazás a ló hátán, nem lovaglás. Esetleg kérj egyéni foglalkozást.
2011. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg döntsd el, hogy akarsz-e lovagolni vagy sem. Ugyanis millió két eset lesz még, hogy megijedsz, hogy leesel, esetleg meg is sérülsz, még rengetegszer meg fog történni, hogy a ló nem egészen azt csinálja, mint te szeretnél. Vagy elfogadod ezt és csinálod, amit az edződ mond, vagy felejtsd el a lovaglást, mert nem neked való.

Egyébként ezen konkrét esetből eredő félelmed egészen addig megmarad, amíg ugyanazon a lovon, akitől most rettegsz, nem szerzel pozitív tapasztalatot. Az edződnek teljesen igaza volt, hogy ugyanarra a lóra akart visszaültetni és valószínűleg nem véletlenül választotta neked pont azt.

Vagy megtanulsz hallgatni rá és legyőzni a félelmeidet, vagy nem leszel lovas soha. Ez egy ilyen sport. Senki nem fog írást adni róla neked, hogy soha nem fog akár a legjámborabb ló is csinálni alattad valami nemvártat - fog. Ló. Lóul viselkedik. Megszokod, vagy megszöksz.

2011. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ezt munkáért kaptam és barátnőmmel együtt voltunk. egyéni nem lehetett mert egy oktató volt ott. értem hogy visszakéne ülnöm, csak nem lesz könnyű...
2011. dec. 22. 18:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Először is beszélned kell az edződdel, és mindenféleképp rá kell hallgatnod, és nem a nyeregbe kapaszkodnod. Ez egy olyan szakasza a lovaglásnak, ami nagyon nehéz lehet számodra. Ha ezen túljutsz, akkor már sokkal magabiztosabb, és felkészültebb leszel. Nekem egy ménnel volt ilyen gondom. Ugyebár a méneknél nagyon határozottnak kell lenned, és tudni, hogy mit kell csinálni és azt nagyon is csinálni. A mén viszont fiatal volt, és a sok kanca között csinálta ám a műsort. Jól megszenvedtem vele, mint első ménnel. Aztán addig addig, hogy egy rezzenéséből tudtam mit fog tenni, mit akar. Egy ferde szőrszál nem lehetett rajta, amiről én nem tudtam, annyira kiismertem, és lassan azon kaptam magam, hogy már nem úgy állok hozzá, hogy "jaaaaj, már megiiiint", hanem tettem amit kellett, és egyre jobban kezdtem élvezni a rajta való lovaglást. Ahogy én is, úgy a ló is elfogadott, és figyelt rám, figyelembe vette, hogy hát én is ott vagyok, és nem is olyan rossz velem együtt dolgozni. Nekem a ménszemlén hajlandó volt nyugodtan állni, másnak nem.


Teljesen megértelek, és nem mondom, hogy nem neked való a lovaglás, csak azt, hogy ilyen van, és lesz is. Ha viszont ezen a félelmeden túljutsz, akkor ha legközelebb ilyesmivel találkozol, mert igenis lesz ilyen vagy hasonló eset ezen túl is, akkor már meg se fog neked kottyanni. Ezt teszi a tapasztalat, amit tapasztalás nélkül nem lehet elérni. Hosszú és rögös út a lovas útja, és talán úgy a legkönnyebb, ha megtalálod benne azt, amiért akarod csinálni, és van ami motiváljon, kezdve a lovak iránti szeretettől.

2011. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gabkával általában egyet értek, most viszont nem.


A lovaglásban, pont úgy, mint minden másban vannak szintek, és vannak lovak szinteken. Ha te még nem vagy azon a szinten, amit az a bizonyos ló produkál, inkább kérd, hogy másikra ülj semmint végig rettegd és a ló ettől idegbajt kapjon.


Gakba kezdesz átmenni Nyúlbarát arroganciába, azért mert te überafsza lovas vagy és über király edző és minden, mások más emberek, máshogy érnek el bizonyos szintekre, nem mindig az a megoldás, hogy csináld végig, miközben bőgsz a félelemtől. És igen, tapasztalatból mondom.

Vannak a kamikázék és vannak akik lassan járj tovább érsz alapon haladnak előre....

2011. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*Gabka
2011. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is azt mondom, hog kérj eg másik lovat, esetleg menj el egy másik lovardába 2-3 órára lovagolni, és akkor már belejössz egy kicsit. Én énis csak azt tudom mondani, mitn amit az előttem szóló. Nem tudom, mi ütött Gabkába :P

Fokozatosan kezdd újra, nyugi bele fogsz jönni.

2011. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az edző nem a tudásodnak megfelelő lóra ültetett. Vannak önbizalom hiányos lovasok, akik szeretnek a jól bevált nyugis lovon lovagolni, majd ha kapnak egy kicsit haklisabbat bepánikolnak. Neked ez egy negatív élmény volt vissza kell menni egy lépcsőfokot és újra felépíteni az önbizalmadat. Nekem mindig is fenntartásaim voltak ezekkel az iskola lovakkal én még nem ültem egyetlen problémamentesen se. Amelyik holt nyugodt, annak beton az oldala és lusta, amelyik menősebb azt nem lehet fogni, szárellen megy esetleg bakol is. Neked valahol a kettő közötti lóra lenne szükséged, tudjon szépen száron menni és csak a helyes segítségekre reagáljon.

A másik nagyon fontos: akármilyen lovon is ülsz, akármit csinál, sose ess pánikba!


Fontos, hogy beszélj az oktatóval a félelmeidről, ha semmibe veszi és egyből felpakol arra a lóra, akkor lovardát váltanék. Igaz előbb utóbb szembe kell nézned vele, de kell egy nagyobb fokú önbizalom, hogy újra rá merj ülni. Ha ezt nem veszi figyelembe, akkor elveheti a kedved a lovaglástól.

2011. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!