Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez tényleg igaz?

Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
ha védőmellényben vagyok és leesek a lóról és a mellényt ütés éri akkor elvileg valamiátalakul benne ami megvéd. valamilyen anyag és utána tényleg ujat kell venni ? csak mert én 14.000 ért vettem és ha gyakran esek akkor mindig ujat kell venni? 14/L
2011. dec. 25. 22:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
az elsőnek igaza van,az japán gyártmány,százezerért adják,ami a nyereghez van rögzítve és ha leesel a kötél kioldja és mint egy légzsák megvéd
2011. dec. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen van ilyen "lovaslégzsák" 50 ezerért, meg "teknőspáncél" gerincvédő 10-20 ezer környékén.


A kobakoknál is azt mondják, ha volt benne egy komolyabb esésed, akkor érdes lecserélni, mert az anyag szilárdsága nagyobb ütés hatására csökkenhet (mikrorepedések keletkezhetnek). Szerintem ugyanez érvényes a gerincvédőkre is, komolyabb esésnél, ahol esetleg rád lépett a ló vagy kőre estél, érdemes kicserélni.

2011. dec. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Továbbá minden sérülés, előírásnak nem megfelelő tisztítás vagy használat csökkenti a mellény védelmi teljesítményét."

Erre a mondatra gondolsz? Mert szerintem ez arra vonatkozik, hogy ha valami olyan sérülés van rajta, ami szemmel láthatóan is para... Például ketté van törve keresztben, akkor nyilván nem veszed fel, mert el van törve az a szivacs. De szerintem elég ritka, hogy valaki olyat esik, hogy súlyosan megsérüljön a gerincvédő, én általában valahogy gurulni vagy bukfencezni szoktam, szóval sosem esek így telibe a hátamra, vagy olyan dologra, ami tényleg tönkreteheti a gerincvédőt. Vegyétek meg nyugodtan, ezek a mellényesek nagyon jók, nekem is ilyen van, csak nem Fugás, de ezek védik a kulcscsontod is, a bordáidat, szóval jóval többet jelent, mint a teknőspáncél. Én estem már az enyémben párat, de nem hiszem, hogy valami baja lenne, de ha nagyon biztos akarsz lenni, szedd ki a huzatból, és nézd meg, hogy van-e rajta valami.


Egyébként még annyit hozzáfűznék a kobakoshoz, hogy szerintem ott azért van ez a nagyot esel-rossz a kobak, mert hungarocel van benne, amit azért ugye el lehet törni, meg lehet nyomkodni, és azon tényleg nem látszik, ha kettétörik az a kemény szivacs a kobakban, vagy lesz rajta egy akkora horpadás,hogy bele tudsz bújni, mert akkor ott értelemszerűen nem véd már. Viszont ez a mellényes gerincvédő, legalábbis az enyém, valami fura anyag, ilyen keményebb szivacs, hőre lágyul, szóval ahogy felveszed, pár percen belül alakul a tested formájához, hidegen pedig agyon lehetne verni vele valakit, olyan kemény. De nem hiszem, hogy ez is meg tud úgy sérülni, legalábbis szerintem azért egy puha, alkalmazkodóbb anyagot nem lehet egy ütéssel olyan könnyen tönkretenni, mint egy merev hungarocel valamit, ami ráadásul még nem is egy kisimított, egyszerű lap, hanem ilyen fejformája van.


Egy szó mint száz, nagyon jó ez a gerincvédő, vedd meg nyugodtan, szeretni fogod, jó választás, ráadásul HIDD EL, nagyon olcsó, én mit sem tudva vettem egyet közel negyvenezerért...

2011. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!