Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez most mi? Ráadásul gyerekek?...

Ez most mi? Ráadásul gyerekek? És van közönség is?!

2011. dec. 26. 17:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
52%

Tudom sokan nem hisznek benne, de ott van Monty Roberts módszere is. Ő vad musztángokat szelídített meg, teljesen agressziómentesen, ráadásul igen rövid idő alatt. Úgyhogy ne mondjátok, hogy nincsenek szelíd módszerek, én elhiszem, hogy vannak emberek, akiknek ez természetes, de ez akkor sem normális.


Ez olyan, mintha a kisgyerekeknek rögtön nekiesnének és rángatnák őket az iskolában, ahelyett, hogy nyugodtan és kedvesen megmagyaráznák neki, hogy mit várnak el tőle. A lovaknak is van saját nyelve, amit az ember is meg tud tanulni. csak ugye van akinek az ütöm-verem módszer egyszerűbb.

2011. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Csak azért az elég vad dolog, hogy a kötélen rángatják a ló fejét. De ez csak meg van csinálva nem? Mert akkor hogyan rakták rá a kötelet, ha a ló ilyen vad?
2011. dec. 26. 18:24
 13/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk távolról lasszóval? Valahogy biztos megoldották.
2011. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
Jó reggelt! Először is kezdjük azzal, hogy valamely népek életének része a ló. Ők nem csak azért tartanak lovat, hogy heti 2-3 -szor kitolják a hátsójukat egy órára a lovardába, hanem velük együtt élnek, velük dolgoznak, és ehhez egy biztos, engedelmes ló szükségeltetik. Becsülik a lovat, és az életük része, pont ezért bánnak velük úgy ahogy. Náluk biztos nem fog elrohanni a ló, vagy engedetlen lenni, mert a ló is tiszteli lovasát.
2011. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hát, ha ezzel becsülik a lovat.... Majd ha valaki téged rángat oda- vissza meg ver, akkor kíváncsi vagyok, hogy úgy érzed, becsülnek-e.
2011. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nos. Láttam már lovat így kiképezni és ott ahol napi 10 órát ülnek a lovon (ahova megbízható ló kell) nem pedig 1 héten 2-szer fel ülnek a lovacskára és lovagolják karámban oda olyan ló kell ami tiszteli az embert.

És én nem nevezném állatkínzásnak.. inkább az az állatkínzás mikor a lovardában felültetik a 60 kg-os emberkét aki úgy pattog szerencsétlen jószágon hogy ihaj.. és ezt nem 1× kell megcsinálnia a lónak 1 órát hanem napi 5-5 órán keresztül na ez az állatkínzás!

2011. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Megbízható hátast is lehet normálisan nevelni. Épp azzal, hogy félholtra verik a lovat tanul meg félni az embertől. Lehet, hogy engedelmeskedik, de azt félelemből teszi. Sokkal használhatóbb egy olyan ló, aki szereti az embert és bízik benne. Pozitív megerősítéssel sokkal többet érünk el, mint azzal, hogy megfélemlítéssel uraljuk. A kutyákat is jutalommal és dicsérettel nevelik, a lovat miért ne lehetne. Persze, hogy nem klikkerrel, jutalomfalattal, hanem azzal, hogy a saját nyelvükön szólunk hozzájuk. Az agresszióval csak tönkreteszik a lovat.
2011. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Miért pontoztátok le az utolsó válaszolót?? Szerintem teljes mértékben igaza van, és aki azt állítja, hogy ők szeretik és tisztelik a lovakat, az rosz videót nézett meg!!
2011. dec. 26. 23:25
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem lehet a pontokra alapozni, mert vannak akik azért is lepontoznak, ha meglátják, hogy valakinél 100 %-ban hasznos válaszokat ad.
2011. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Akor sem 0%ban hasznos a kommentje.
2011. dec. 27. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!