Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 20 x 40 m-es fedeles nem lesz...

20 x 40 m-es fedeles nem lesz kicsi szerintetek?

Figyelt kérdés
Körülbelül két futószáras kör körülöttük egy kis hellyel. Eredetileg 62 x 30m -esre indult, de ennyi lett belőle. Félek hogy nem lesz valami kényelmes a lovaglásra. Pláne, hogy nem tudom mennyire lehet majd benne rendes ugróedzéseket végrehajtani. Nálatok ha van fedeles az mekkora? Ez rendes kiépített lesz, nem egy fóliasátor vagy hasonló tákolmány szóval elsősorban azoktól kérdezem akiknek olyan fedelesük van ami rendesen vagy betonozva kiépítve....stb. Köszönöm! :)
2011. dec. 29. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
De, kicsi lesz. Viszont kis helyen is elfér az ember, ha nincs más:P
2011. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, lesz pálya beosztás hogy ki mikor mehet, mert nem fogunk tudni elférni. Pláne hogy olyan lovasok is vannak akik szeretik a saját életüket élni nem foglalkozva a többi lovassal. ÉS az ugróedzésekkel mi van? Szerintetek?
2011. dec. 29. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:

20X40 egy kisebb hivatalos díjlovas négyszög mérete, ami nem valami nagy. Főleg, hogy ha ekkora méreten van a fal, akkor a lovaglásra való hely ennél 2-2m-rel falanként kisebb lesz, ami végképp nagyon pici.

Ugrani... Nos, pályát nem fogtok tudni menni, ez tény, de középvonalra rakva, esetleg átlóban építhető kombináció vagy sor, a hosszú falak közepénél pedig egy-egy szóló akadály. Erre talán elég.

2011. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugrani kicsit necces, de megoldható, viszont akkor tényleg nem nagyon fér el más.

Én lovagoltam már olyan helyen, ahol egy ekkora lovardában volt hogy 8-10 lovas dolgozott egyszerre. Az már nagyon sok volt, de 3-4 ember el tud dolgozni egyszerre, csak figyelni kell a másikra.


Egyébként nem kell leszólni a nem betonozott, csilivili fedeleseket, azokban is lehet dolgozni, mi annak is örülünk hogy van. (annyi hogy kicsit hűvösebb van, de a talaj nincs összefagyva)

És a pálya méretét nem befolyásolja hogy miből van a fala.

2011. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen ez a pálya belső területe. Független a faltól.

Nem akartam leszólni.

2011. dec. 29. 10:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem független a faltól! Ha nincs fal, csak mondjuk az a pár centis, díjnégyszögeket határoló kis fehér fa, akkor tudsz menni akár teljesen a szélén, ugyanis a lónak is, neked is van szélességed, de afölött "kilóg". Ha faltól-falig 20m széles, akkor a patanyom jóval beljebb fog esni, másként nem fértek el, logikus....
2011. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, úgy értettem hogy ha a pálya mérete 20x40, és fedeles lovardáról beszélünk, akkor taljesen mindegy, hogy téglából van a fala, vagy lemezből. Mindegyiktől ugyan úgy kell tartani a távolságot.
2011. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is körülbelül ekkora a fedelesünk. Téglából épült, meg nem tudjuk teljes hosszában használni, mert szénatároló is, szóval körülbelül ekkora terület áll rendelkezésünkre lovaglásra. Az egyik sarokban pedig a kitörők vannak, de mi pont tegnap ugrottunk először, és a járástól kicsit beljebb tettük az akadályt, így hamarabb fordultunk le rövid falról, és teljesen jól kijött az egész.

Amúgy járóiskolát pedig átlóváltásban csináltunk, csak az azért nem annyira jó, mert így mindig kezet is kell váltani. De el lehet férni szerintem.

2011. dec. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!