Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent, hogy a ló patája...

Mit jelent, hogy a ló patája meg van csavarodva?

Figyelt kérdés

Most körmölték a lovunkat, most beszéltem a kováccsal, azt mondta, a jobb eleje kicsit meg van csavarodva, de rendbe tette, és szép fokozatosan tökéletes lesz a patája.


Mielőtt nekem ugranátok, most vettük a lovat.


2011. dec. 29. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha sok ideje nem körmölték, nagyon eldefirmélódhatott.

Pl láttam már olyat, hogy teljesen felkunkorodott, mondjuk azt évekig nem körmölték.

2011. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Csúnya volt a patája, de semmi rendellenes nem látszott rajta. Nem volt visszafordulva, laposan, de a V is megvolt benne.

Szóval nem volt még se állatkínzó, se orvosi eset, csak nem volt szép.

2011. dec. 29. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs róla fénykép? MMint hogy milyen volt.

De ha a kovács azt mondta hogy jó lesz, akkor ne aggódj, ő ért hozzá!

2011. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kifejezetten a patájáról nincs képem.

Talán ezeken látni valami használhatót... Mondjuk a második képen csak a hátsó patái látszanak...


[link]

[link]

2011. dec. 29. 14:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Aranyos paci :)

Mondjuk tényleg nem látszódnak annyira a patái, de így nem tűnik vészesnek.

A második képen kifele fordítja, meg terpeszben áll...de ez a talaj miatt is lehet.

2011. dec. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2.képből indulok ki:DDD

Ez milyen kantár a lovon?

2011. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mexikói kantár.

Szerintem a zablához közelebb kéne csatolni az orrszíjat.

2011. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy nem nagyon látszik, de ebből annyi azért kivehető, hogy nincs nagy probléma, azért a kérdésem, mert nem tudom, mire gondolt.

Legfeljebb majd holnap megkérdem akkor :)


Mexikói orrfék, ami azért nem áll tökéletesen, mert túl nagy rá. Kaptuk, és így is mindenhol a legkisebbre van csatolva. Az óta meg már le is cseréltük ír orrfék-re.

2011. dec. 29. 15:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt a pata csavarodást ki lehet küszöbölni. Ha nem körmölték rendesen, vagy ha hanyagolták a körmölést. Ilyenkor a pata megcsavarodik. Ismét rendesen kell körmölni, és akkor szépen lassan lenövi.
2011. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó képen látszik, hogy ahátsó lábain a patái belső felét terheli. Ez a lábnak egy alkati hibája, amit körmöléssel vagy patkolással lehet segíteni. Ha jól látom kilátszanak a bordái. Etetsd egy kis lóműzlivel vagy valami egyéb plusszal. Ne értsd félre, nem kötekedni akarok, csak nálunk az a tapasztalat hogy ilyenkor télen tarják a súlyukat, lehet őket egy kicsit hízlani. Tavasszal pedig a beidulnak a hormonok és mindig egy kicsit lefogynak (az egyik csődörünk nagyon hajlamos erre, ha nem figyelünk rá nagyon gyorsan előtűnnek a bordái)
2011. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!