Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek szegény lóval?...

Mit tegyek szegény lóval? Sokat bakol ledobja az embereket (lent)

Figyelt kérdés
járok egy helyre lovagolni és ott van egy hucul. nagyon megszerettem. régen nagyon sokat verték és most is ha vi rosszat csinál úgy elverik mint a fene. ahol van ott nem szereti igazán senki, mert ledobja a lovasokat és rájuk rúg. én lovagolom már lassan egyedül mert senki nem hajlandó felülni rá és foglalkozni vele, és nagyon gyakran érzem hogy bizalmatlan és fél az embertől, de még az is hozzá jön hogy én nagyon szeretem és velem kevésbé csinálta meg azokat a dolgokat mint másokkal. mit tehetnék annak érdekében hogy megbízzon bennem? mert nem szeretném hogy eladják vagy vágóhídra kerüljön.. tiszta szívemből szeretem és nagyon magamra ismertem benne.. én igazából úgy terveztem hogy a héten majd megpróbálok kijárni hozzá minden nap és pat parelli-s barátkozós játékokat csinálok vele meg hasonlók és szombaton úgy van hogy felülök rá.. egyáltalán lenne ennek eredménye?
2011. dec. 31. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szép dolog a barátkozás, de még szebb lenne, ha egy hozzáértő elkezdene vele normálisan dolgozni.

Nem vagyok jó véleménnyel a huculokról, elég tuskó egy fajta, nagyon ritka közöttük a jó fej, öntörvényűek, nehezen kezelhetők nagy általánosságban. Erre mondjuk nem feltétlenül a verés a legjobb recept...

Olyan lovas kellene rá, aki képes átlovagolni, megértetni vele a dolgokat. Viszont az is igaz, hogy ha nem bántja senki, akkor szimplán azért, mert ráültek, nincs annak a lónak joga bakolni, meg még rá is rúgni az emberre!

Kell egy tapasztalt, jó lovas rá, talán annak sikerül helyretennie. De én is elkalapálnám, ha poénból rugdosná a lovasokat, az tény.

2011. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az oktató nem hajlandó vele foglalkozni.. és azért is elverték hogy csak ledobott engem és semmi bajom nem lett, nem is rúgott rám, én ültem volna vissza hogy én rendezzem le a lóval.. de nem hagyták. utána felültem és megint patogott alattam de óra végére már sikerült lecsendesíteni.. nem akarom hogy vágóhídon végezze
2011. dec. 31. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Monty Roberts videókat nézz , és azokkal próbálkozz!
2011. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért a Monty, Parelli videók nem a szent grál, láttunk már olyat, hogy egy nagy hívő megvette a csődört, hogy majd ő megmontyzza, aztán pár mm-en múlt, hogy nem ölte meg. Jók a módszereik, de nem mindig elég...

Sok türelemmel, odafigyeléssel, óvatossággal lehet előre haladni. De sajnos, ha egy héten 5x megagyalják, te hiába mész ki foglalkozni vele. :/

2011. dec. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy foglalkozni akarsz vele, meg a bizalmába férkőzni, de te ezt megcsinálod, naponta 1 órán keresztül mondjuk, de délután, vagy előtte ugyan úgy meg fogják verni, ugyan úgy fognak vele viselkedni.

Agresszióra nem lehet agresszió a válasz, mert egyik fél sem jut sehova. A tulaj, mert a ló az erősebb, a ló pedig azért nem, mert be van zárva, fogságban van, és a tulajra van utalva.

Szóval ha a lovarda többi emberének a viselkedése nem változik, legalább is azoké, akik verik, akkor semmit nem ér, hogy foglalkozol vele. Ha bántják, fél, és csak gyűlölet lesz benne.

2012. jan. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gabka, ez a baj, valószínűleg azért lett ilyen, mert folyamatosan bántják, bár ez érthető is, hogy utána ilyen. Ahogy a kérdésből kivettem, ez valami magánlovardácska, senki nem akar foglalkozni a lóval, és a tulaj veri. Szóval itt esélye sincs tapasztaltabb lovasnak, vagy bármi. Nem tudsz beszélni a tulajjal, hogy ne verje a lovat, ne nyúljon hozzá, hagyja, hogy te próbáld lerendezni ezt vele? Mert jogos, hogy valahogy meg akarja értetni a lóval, hogy nem szabad levágni csak úgy a lovasait, de nem a folyamatos verés a megoldás. Beszélj vele, hogy ne verje, hagyja, hogy te foglalkozz vele, és majd kiderül, mire jutottatok. Ha az a baj, hogy az ő felelőssége vagy, akkor írass anyukáddal egy papírt, hogy a szülő felelősségére lovagolsz, így nem kell elgyepálja a lovat, ha leesel, mert ha bármi bajod is lesz, nem az ő felelőssége. Ettől függetlenül persze ugyanolyan óvatosan és körültekintően kell mindent végezni, csak nem ő a hibás, ha bármi történik, bár normális lovardákban írnak ilyen papírt, nálunk legalábbis. Biztos le lehetne nyugtatni szegényt, csak tényleg jogos, hogy hiába foglalkozol vele napi egy órát, vagy akár egész napokat, de csak egy hétig, ha aztán ugyanúgy folytatják. Szerintem így is szeret téged, mert nem olyan durva veled, mint a többiekkel. Beszélj a tulajjal, és foglalkozz a lóval rengeteget!


Egyébként a gazdája a többi lovat is így veri, vagy csak őt?:S

2012. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem a gazda veri a lovat hanem az oktató meg az istállósok... és megpróbálom megbeszélni a tulajjal meg az oktatóval akkor szerintem... csak apukám nem igazán szeretné mert hogy veszélyes és ő is vadállatnak tartja mert az oktató véleményére támaszkodik mert hogy ő a tapasztalatabb.. de remélhetőleg fog majd változni.. és megpróbálom majd kivetetni apával félbérbe és akkor biztos nem vernék már többet mert megmondanánk hogy nem béreljük ki ha verik és akkor a tulaj biztosan rájuk parancsolna.. de ezt csak végső esetben ha nem sikerül normálisan meg beszélni
2012. jan. 3. 01:33
 8/8 A kérdező kommentje:
és köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 3. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!