Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lószállításhoz muszáj védőfels...

Lószállításhoz muszáj védőfelszerelés?

Figyelt kérdés
Ezalatt utazókamáslit és lótakarót értek de legfőképpen az előbbit. Ezek muszáj hogy legyenek a lovon ha egyben akarom hogy maradjon az úticél eléréséig? Egyéb dolog kell rá utazáshoz?
2012. jan. 1. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
valami kellene, hogy legyen a lábán, hiszen egyensúlyozás közben simán letapossa magát. sztem egy kamásli annyira nem nagy tétel, de akár kölcsön is kérhetsz vkitől, ha nem hurcolászod gyakran a lovat. én még pataharangot is szoktam tenni a kamásli alá, biztos, ami biztos. van, aki csak a pólya+istállófásli kombót használja, ez is jó lehet, ha tudsz normálisan fáslizni, de ha kibomlik, elég veszélyes. ha a faránál nincs kipárnázva, akkor érdemes a farkát is befáslizni, elég szorosan, hogy ne tudjon mozogni, mert kidörzsöli a szálakat, de azért vérkeringés legyen. kb ennyi.
2012. jan. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
azt elfelejtettem, hogy mi kikötjük egyszer kötőfékkel meg egyszer marhakötéllel is. ne kérdezzétek miért, így szoktam meg még anno, ezért csinálom így :D
2012. jan. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ment a zöld kéz
2012. jan. 1. 00:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak pár kilómétert mész vele a szomszéd faluba és nincs patkolva, akkor nem muszály kamásli. Farokvédő viszont lehet hogy kell. Egy nagy méretű ló farkát könnyen kidörzsöli a rámpa. Amire oda kell még figyelni, hogy a kötőfék erős legyen, vezetőszárból legalább egy tartalék is legyen meg 2 futószár (ha még nincs a szállításhoz szokva).
2012. jan. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én csomagolás nélkül szállítottam, mondjuk nagyon aggódtam, de nagyon zavarta volna hogy mi az a sok szar a lábán, és úgy többet hisztizett volna. Bár végigparáztam az utat, de nem lett semmi baj.

Ismerősöm gyakran szállít, ő fáslizni szokott.

2012. jan. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A szállítókamásli brutál drága szerintem, de legalább olyan jól megfelel az istállófásli, alátétnek pedig azt a régifajta, Tescoban is kapható "felmosórongyot" (fehér, puha, nagyméretű) szoktam tenni, nem tudom, sejtitek-e mire gondolok, de nálunk bevált.

Farkát mindenképp érdemes fáslizni, nagyon csúnyán le tudja dörzsölni a ló. Takaró télen nem árt, főleg, ha szállítás közben ideges és megizzad, bár zárt futóban nem feltétlenül muszáj.

A kötőfék hibátlan legyen és én is rakok a nyakukra plusz marhakötelet mindenképpen a biztonság kedvéért.

2012. jan. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi többször is szállítottunk a lovunkat.

Először nem volt rajta semmi, mikor megvettük, egy apró horzsolás volt az egyik hátsó lábán, semmi extra.

Másodjára kamásli volt rajta, mert kaptunk kölcsön, mi mázlisták. Akkor sem lett semmi baja.

És utána megint csomagolás nélkül szállítottuk, de tényleg semmi baja nem lett.


Mondjuk a mi lovunk kifejezetten szeret utazni, boldogan megy fel a szállítóra. :D

2012. jan. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez a dolog nagyban függ a lótól. Vannak olyan rutinos, nyugis, sokat szállított lovak, akik elvannak egy ínvédő+pataharang kombóban, de én azért biztos ami biztos, ha nem is kamásli, de fásli+pataharang kombinációt mindig teszek fel.

A takaró akkor kell, ha hideg idő van, vagy ha ideges és ezáltal izzadós a ló. A farkát érdemes befáslizni, vagy lehet kapni ilyen farokvédőt is, bármelyik megfelel a célnak.

Mi utazásnál két vezetőszárral kötjük ki,de én is hallottam már erről a borjúköteles megoldásról.

2012. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bértartónk elég sokat utazik versenyekre, sokszor messzire, de sose tesz rá kamáslit meg ilyeneket, csak a farkát tekeri be fáslival, hogy ne dörzsölje ki a keresztrúd.
2012. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rutinos és nyugis lovaim vannak, milliószor voltak szállítva, nem is feltétlenül azért rakok rájuk védőfelszerelést a futóban, kamionban, mert kárt tennének magukban, hanem elég egy kisebb baleset vagy akár egy vészfékezés, amit nem tudsz kivédeni és akkor kisebb eséllyel sérül a ló, mint ha nem lenne rajta semmi.
2012. jan. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!