Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Személyes tapasztalatok erről...

Személyes tapasztalatok erről a zabláról? Megéri ilyet venni, vagy esetleg ajánlanátok jobbat?

Figyelt kérdés

Lenne a lovamnak egy csikózablája a pályára, de vennék neki ilyet terepre mert néha elrohan. Meg tudom állítani, de ezek ilyen gondolok egyet és megyek rohanások szoktak lenni. Használok mellé segédszárat is. Tudom,hogy érzékenyebb segítségekre fog a ló reagálni, tudom, hogy kell vele bánni. De arra vagyok kíváncsi mik a személyes tapasztalatok.

Zabla: [link]



2012. jan. 1. 02:13
 1/4 anonim ***** válasza:
A lovadnak nem zabla kell másmilyen, hanem idomítás! Olyan nincs, hogy "gondolok egyet és megyek"!! Segédszárat pedig felejtsd el. Idomítás, idomítás, idomítás!
2012. jan. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy időben mindig használtam segédszárat pályán is. Azóta szépe támaszkodik és nagyon kezes, mert már egyedül is meg tudom oldani, hogy támaszkodjon. Terepre inkább felrakom, mert sokkal könnyebb megfogni, ráadásul most azt gyakoroljuk, hogy független legyen a többi lótól és ez nála nagyon rizikós.
2012. jan. 1. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatok? Az én lovam is el szokott rohanni régen terepen, míg fiatal volt, és buta, naiv, tudatlan létemre hagytam, hogy rábeszéljenek, hogy tegyek a szájába egy ilyet, sőt az akkori "edzőmnek" is hagytam, hogy ezzel menjen ki vele és "idomítsa". Tudod mi lett az eredménye? A lovacska úgy oldotta meg a problémát, hogy szépen kifeszült, átejtette a hátát, ergo frankón szár fölé került, és utána két évembe telt, mire kézhez lehetett lovagolni - plastic csikózablával!

Szomorúan olvasom, hogy te is azok közé a lovasok közé tartozol, akiknek gőzük nincs a támaszkodás valódi lényegéről, és úgy oldod meg a "problémát", hogy egy hamis keretbe kényszeríted azt a szerencsétlen állatot, mert úgy szépen "kereken megy", és könnyebb megfogni. Hadd magyarázzak el valamit a támaszkodásról. A támaszkodás egy EREDMÉNY! A következő a "képlete": lendület->elengedettség->összeszedettség/támaszkodás.

Ha ráteszed azt a vackot, ez az egész "képlet" a visszájára fordul, de legtöbb esetben csak az utolsó része valósul meg "hamisan".

Ha a lovad elvisz terepen, az a maximális idomítottság hiánya. Otthon pályán szépen neki kell állni fokozás-rövidítést, vágta-ügetés, vágta-lépés, majd vágta-állj átmeneteket csinálni, a legapróbb segítségekkel is. Terepen elsősorban derékkal vedd fel, mert a zabla általi fék funkció olykor meg szokott szűnni. Ha nagyon tátog, akkor tegyél rá kisorrszíjat - ha nincs rajta.

Felejtsd el a keményebb zablát ilyen alkalmi váltások miatt, de egyébként is. Ha keményítesz a zablán, két következménye lehet: 1. a lovad szája betompul és válthatsz végérvényesen erre a "kínzóeszközre", vagy egy még erősebbre 2. a lovad ki fog feszülni és melózhatsz rajta jópár évet, mire újra elfogadja a zablát.

BÚÉK!

2012. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi nem ilyen zabla. [link] Ez lenne. Rosszat linkeltem! Amúgy 6 éve lovagolok és 5 éve van nekem lovam. Ez a lovam. Pályán már szépen megy, lassan teljesen eltűnik a feszessége a jobb oldaláról, amit akkor szerzett amikor évekig le volt kötve. Én kezdtem el idomítani, újralovagolni. Ha gondolod videót is mutatok rólunk. Egészen szépen haladunk. Pályán észre se vehető hogy bármi hiányosságai is lennének. Terepen viszont idomításra van szükség. Derékkal állítom meg, már össze vagyunk szokva, megszoktam a marhaságait. Köszönöm a válaszod, elgondolkodom rajta. :)
2012. jan. 1. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!