Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 17.500 Ft félbértartás és...

17.500 Ft félbértartás és annyit lovagolsz amennyit akarsz (edzések is ingyen vannak) akkor megérné nektek rosszabb anyagi helyzetben?

Figyelt kérdés
Mert nem állunk most olyan jól, egy hónapban ennyit simán ellovagolok! A hangsúly a "rosszabb anyagi helyzeten" van.
2012. jan. 2. 20:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Másik bértartó nem lovagol!
2012. jan. 2. 20:20
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem belefér. Nyilván nem ha 30ezer forintból éltek, de egyébként igen, én heti kétszer lovagolok 1500ért, és így is 12ezer, pedig ez kevés lovaglás, és olcsó hely. Nem tudom, milyen igényeid vannak, de magazinok, desszertek, drágább ruhák "megvonásával" simán össze lehet spórolni ennyit szerintem, de legalább megközelítőleg sokat.:)
2012. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha rosszabb anyagi helyzetben lennétek, akkor nem lenne min gondolkozni.
2012. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért van mert ennyit ellovagolok egy hónapban. Amúgy nem van 2 testvérem, apa vállalkozó ezért nincs meghatározható állandó fizetése (de nagyon elcseszett valamit még évekkel ezelőtt és ennek a foltjait próbáljuk eltüntetni) és anya havi 250.000-et keres. Fizetős a sulim is. A legolcsóbb kajákat vesszük és nekem nincsenek nagy igényeim, de ha lovam lenne annak se vennék vagy 60 nyeregalátétet meg drága ínvédőket. Annyi maradna ami most van neki. Talán egy új kötőfék mert az már nagyon kell.
2012. jan. 2. 20:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha ki tudjátok fizetni tökéletes, mert nekem annó 35000-et kellett fizetnem.
2012. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Felesbe? Nekünk annyi az alap.
2012. jan. 2. 20:52
 7/13 anonim ***** válasza:

már egy ideje újra és újra felhozod ezt, 17ezer forint semmi. de igazán semmi, főleg, ha lóról van szó. a helyedben már rég elmentem volna vmi diákmunkára, a leggázabb órabérrel is megkeresed max 40 óra alatt. vagy vállalj korrepetálást a suliban, vagy háziírást vagy akaszd le a nagyiról vagy mittudomén. ha tényleg szeretnéd, akkor tenned kell érte, lehet, hogy később a szüleid is megenyhülnek, látva, h mennyire komolyan veszed.


én egyetem mellett dolgozok, pedig nekem minimum 60ezer elmegy a lóra egy hónapban

2012. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyi lenne a lótartás, vállald be, de ne feledd, ott van a patkolás 6-8 hetente, állatorvos, oltások. Ezeket is ki kell fizetni, még ha felesbe is, akkor is komoly ezresek ezek. Nem beszélve arról, hogyha szakad valami és újat kell venni, akkor az is ott van költségként. Fel kell készülni arra is, ha valami komolyabb probléma adódik, pl kólika vagy valami komolyabb sérülés stb. Ismerősnek nyáron Lyme kóros lett a lova, simán ráment 160 ezre egy hónap alatt.


Szóval az ilyenekkel is számolni kell, mert a ló nagy felelősség. Nem lebeszélni akarlak, csak gondold át még párszor. Elhiszem, hogy nagyon szeretnéd, ha tudod vállalni akkor vágj bele.

2012. jan. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
Igazából kezd fárasztó lenni, hogy ezzel vered itt a nyálad napok óta! Szüleid nem engedik meg és pont.
2012. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha neked fárasztó ne válaszolj (könyörgöm -.-). Senki nem tette muszállyá. Másrészt nem "verem a nyálam" ...Köszi a stílusod, de nekem nincs rá szükségem. Megkérdeztem. Senki nem tette kötelezővé hogy válaszolj, annak ellenére hogy én örültem volna még több válasznak. Amúgy igen. Én is a betegségektől félek. De ha nem az én hibám, nem kell az egészet fizetnem. Megállapodás kérdése. Hát mindegy. Majd elszánom magam valahogy egy jó pillanatban és megkérdezem tőlük.
2012. jan. 3. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!