Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én röhögtem végig a mai...

Csak én röhögtem végig a mai Eurosportos díjlovaglás közvetítést? :D

Figyelt kérdés

Szánalmasak voltak a lovasok.

Borzalmas kéz láb tartás.

Plusz a bökő na de sajnáltam szegény paccokat.. :S


2012. jan. 4. 22:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
Az lehet hogy gyenge színvonal volt, de majd ha ti lesztek ott akkor beszéljetek... Lehet hogy meg tudod csinálni, de mégse vagy olyan szinten? Talán azért mert szarabbul csinálod még annál is akit lefikázol?!
2012. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Itt nem arról van szó, hogy mi lenne, ha mi odakerülnénk. Mi ez a hülyeség, hogy attól, hogy én nem vagyok olyan szinten, nem alkothatok véleményt? Attól, hogy nem lovagolok magas szinten nem lehet véleményem, fogjam be a számat? Miért? Ki találta ezt ki? Bárki alkothat véleményt, aki valamit is konyít hozzá. Ha hülyeséget mond, max közlik vele, hogy ez meg az nem úgy megy.

De ez egy lovas topik, itt lovasok vannak, akik ha nem is profi szinten, de értenek a lovakhoz, a lovagláshoz, és van véleményük. Én pl nem egyszer voltam itthoni versenyen bíró mellett írnok, szóval nem a levegőbe beszélek, sőt, egyik szabadidomító-díjlovas ismerősömmel - ő a kettőt együtt csinálja Lipicaiakkal, és bemutatózott az OTP VK-n már nem első alkalommal - azt beszéltük még a múltkori közvetítésnél is, hogy mennyire csökkent a színvonal, hogy egy ekkora versenyen és ezektől a lovasoktól nem ezt várta. Épp azok miatt, amiket itt felsoroltunk.

Hiába pontoztok le, vagy oltogattok amiatt, hogy nem tartok azon a szinten és nem is fogok soha - mert nem is akarok díjlovagolni, de min1 - igazam van abban nagyon is, hogy ez az új díjlovasdivat, hogy húzzuk össze a lovat, erőszakoljuk ki belőle a feladatokat, nem jó és kész. És lehet, hogy most még jobban ki fogtok borulni, de mondok egy példát.

Itt van drága kedvenc lovam/unk esete az "állampolgárság váltással". Ugye tudjuk ki az az Edward Gaal, és ki az a Moorlands Totilas, és bizonyára Mathias Rathot sem kell bemutatni senkinek. Nézzétek meg a díjlovas videókat youtube-on, hogy ment a Gaal-lal és hogy megy Rath-tal. Gaal szabadabb keretet hagyott neki, finom segítségeket adott, nem húzta-tolta össze úgy a lovat, mint Rath. Mégis felállította a világrekordot, és megnyerte a VB-t meg az EB-t. Rath pedig összegyúrja, tök feszes nála a ló, és olvastam, hogy a hollandok ki vannak akadva, hogy a ló értéke folyamatosan csökken mióta Rath-tal megy, mert a múltkor alig ért fel a dobogóra. Oké, én tudom, hogy nehéz Rathnak, mert baromi nagy súlyt tettek a vállára ezzel a lóval, de nézzétek meg a lovaglásokat. Totilas sokkal szívesebben csinálta bármelyik feladatot Gaalnak, mint Rathnak, és sokkal felszabadultabb volt, mint Rath-tal. Én konkrétan azt várnám a díjlovasoktól, hogy jó érzésű, dinamikus, felszabadult kűröket lovagoljanak a lovaikkal, mint nem is olyan rég még szokásuk volt. Akkor is voltak hibáik, most is vannak hibáik, de akkor a lovaknak nem kékült a nyelve a második piaffe után, és legalább élvezetes volt nézni az egészet. Nem úgy mint most, hogy borzalom nézni, ahogy szétfeszül alattuk a ló, és láthatóan nem olyan szívesen dolgoznak, mint azelőtt.

Kérem a piros mancsokat, nem érdekel.

2012. jan. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
39%
Ameddig nem bizonyítottál, addig ezek csak üres szavak egy olyan embertől, akinek csak a szája jár. Mert mondhatsz véleményt, senki nem tiltja meg, de ide bizonyíték kell, hogy komolyan vegyenek.
2012. jan. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
No tudjátok a dologtól azt vártam hogy elmondjátok hogy nektek mi tetszett mi nem belőle nem ezt..bocs de ez a mostani lovas közösség hál' istennek hogy én csak haverokkal lovazok meg csak velük járok versenyekre..
2012. jan. 6. 13:55
 15/19 anonim ***** válasza:
49%
Nézd, mi nem ismerünk téged, csak azt vettük ki, hogy van egy tahó vadbarom-bocs, ne vedd személyes sértésnek- aki idejön pocskondiázni másokat. Nem, nem azzal van a baj, hogy leírtad a hiányosságokat, hanem, hogy úgy kezdted, hogy végigröhögted, és szánalmasak. Ez azért illetlenség, akárhogy is nézzük, mivel azok a lovasok egy nagyobb versenyen indultak. Ha másként fogalmaztál volna, akkor most nem rólad és a barátocskádról beszélgetnénk, hanem a versenyzőkről. Kb. ennyi lenne!
2012. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ja bocs csak eléggé megfogott hogy kék volt a ló nyelve a kűr után..
2012. jan. 6. 15:48
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
Énis végigröhögtem :D még aput is felhívtam aki nem nagyon ért a lovakhoz és még ő is megjegyezte hogy nemjól csinálják:D:D
2012. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem tudom. Én még soha nem röhögtem ki senkit azért, mert valamiben gyengébb teljesítményt nyújt mint pl. én, vagy bárki más. Én nem vagyok különösebben gyakorlott lovas, de természetesen láttam bőven olyanokat akik nálam is gyengébbek voltak, de soha nem jutott eszembe kiröhögni senkit. És nem csak azért, mert már 40 elmúltam, és az ovis stílusból rég kinőttem, ugyanis amikor 12 évesen lovagoltam, akkor sem röhögtem ki senkit, ahogy 40 évesen sem, pedig látam vicces dolgokat. Ehhez kell persze némi szellemi színvonal...
2012. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
én sajnos nemláttam, neten gondolom fenn van... tudnátok linkelni nekem videókat? kíváncsivá tettetek:P
2012. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!