Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a kisbéri...

Mi a véleményetek a kisbéri félvérről?

Figyelt kérdés
Nem első ló lenne, de ilyenem még nem volt, és kíváncsi vagyok, hogy nektek mi a véleményetek róla. Van esetleg kedvenc fed. ménetek, aminek a csikói jól beváltak?
2012. jan. 6. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fajta alapján kell keresni van telivérből is birka meg sodrottból is tüzes ez ló függő. ;) lovat keress ne fajtát.

Amúgy általában beválnak jó fejűek. :) Van ismerősöm akinek a 6 éves fia lovagolja meg mellette hintós versenyekre járnak vele.;)

2012. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hagyjuk most a lóvásárlást! Véleményekre lennék kíváncsi a fajtáról vagyis inkább konkrétan a lóról, ami kisbéri, amit ti ismertek, lovagoltok, esetleg tartatok. Mennyire kényes fajta, mely fed.mén csikóit szeretitek és miért, ti mire használjátok őket, nektek mennyire jók? Szóval a kisbéri félvér fajtából azokra az egyedekre lennék kíváncsi, amit ti ismertek, hogy azok milyenek.
2012. jan. 6. 16:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs lovam, de 4 Széplak Szenátort is ismerek. Jellemileg nagyon "jófejű" lovak. Bár ez a neveléstől is függ, nagyon szelídek, gyerekek lovagolják őket terepen. Az egyikük fél szemére megvakult, de még így is lehet lovagolni (nem tudom hogy ez mennyire számít genetikai hibának). Mindhárom nagynövésű, több mint 170cm és alkatilag elég vékony testük van. Jellemző erre az ágra hogy általában világossárgák, hókásak és legalább 3 lábuk kesely. Ugratásban elég jól teljesítenek (még a félvak is), de nagyobb versenyre, ob-re nem hiszem hogy alkalmasak. Hobbyra, fogatozásra viszont tökéletesek.
2012. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban nyugodtak, jó képességűek, de inkább hobbyra. Biztos vannak jobb képességű vérvonalak, de alapvetően tudnak ugrani, díjlónak is elmennek egy szintig, hobbyra is, és gyakran, sőt szinte mindig ezt a fajtát ajánlják kezdőknek. Nyilván itt is van több féle, de alapvetően jó választás:)
2012. jan. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mázli1997 válasza:
Nekünk volt egy kisbérink és hát én imádtam!! kb. 4-10 éves koromig volt a miénk, én rajta tanultam meg lovagolni. Kb. 6-10 éves lehetett, mégis nagyon kedves ló volt. Anyuék is teljesen megbíztak benne, szóval egyedül lovagolhattam. De persze minden ló természete más és más, nem biztos, hogy minden kisbérinek ilyen jó természete van, mint a miénknek volt. És kanca volt.
2012. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem van 4 kisbéri lovam is. Az egyik 8 éves herélt, jövőre fogok vele indulni díjugrató versenyeken. Nagyon jó ugróképeséggel rendelkezik. 2éves korában vettük meg, még mén volt akkor. Kissé akaratos és önfejű, de rá lehet bírni dolgokra. Alapjáraton kedves, barátságos. A karámban ő a főnök herélt létére. Apja: Déva Gidran-13 Riadó. (a lejjebb található linken őt is megtalálod, csak görgess lefelé)


A másik egy 7 éves kanca. Kedves barátságos, könnyű lovaglású, gyerekek lovagolják általában. Vele igazából egyszer próbáltam ugrani, de ő nem erre való, rájöttem. Viszont átmegy mindenen, nyugodt természetű és nem félős. Jó anya. Szerepel a komáromi lovasszínház minden előadásában. Ő 4 éves kora óta van nálunk, de kiscsikó kora óta ismerem. 3 évesen is ugyanilyen nyugodt volt mint most. Kocsiban egyedül nem szeret dolgozni, csak párban.


A harmadik egy 1,5 éves kanca, az előző lónak a csikója. Apja Aranyforint ( [link] Szabadonugróban jól teljesített. Ő is nyugodt, barátságos. Szerintem nem lesz vele sok gond a belovaglásnál. :)


A negyedik most 5 hónapos mén. Szintén Aranyforint az apja, de csak féltestvérek az előzővel. Ő is kedves, de tudod elkezdtek dolgozni a hormonok és kezd kajla lenni és az anyjára felugrálni. :)


Én személy szerint nagyon szeretem a kisbériket. A kedvenc fajtám és máshol is jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatban.


A fentebb említett fedezőméneket ajánlom is egyben, bár Aranyforint már nem biztos, hogy fedez, de a másik biztos :)


Remélem segítettem :)

2012. jan. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!