Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyergelési probléma- fejdobala...

Nyergelési probléma- fejdobalas, idegeskedés nyergelés közben. Lehet ez valamilyen betegség tünete, következménye?

Figyelt kérdés

Amint a pokrocot teszem fel fá, elkezdi dobálni a fejét, harapdál a levegőbe.. a nyeregről nem is beszélve. szinten ez megy, mikor a hevedert huzom be. a lo egyébként nem fiatal vagy betenitandó, 17 éves.

Hatásos modszereket, ötleteket varok tapasztaltabb lovasoktol :*


2012. jan. 6. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Hevederiszonynak hívják, jellemzően annak a követmezménye, hogy egy lovas van olyan rendes, és izomból megrántja a hevedert, ezzel kipréseli a levegőt a ló mellkasból és folytogatja szerencsétlen állatot. Nem kellemes, így heves tiltakozást szokott kiváltani. Kikezeléséhez:

1, szép lassan húzzuk meg a hevedert, mitöbb célszerű nem is egyszerre meghúzni

2, rászólunk, mikor kalimpál

3, gyakoroljuk még pár százszor, mire rendbejön a ló

2012. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mikor kezdte ezt? Mert ha eddig is csinálta, akkor ezen változtatni már nem fogsz tudni.

Amúgy én lovam hasonlóan volt, bár nem volt ennyire durva. Mi vettünk a hevederre szőrmét, és rengeteget javult a helyzet, még csak nem is sunyít.

Ha 17 éves, akkor lehet, hogy már fáj a háta, vagy ha mostanában kezdte el, akkor lehet meghúztátok a hátát, fel van nyomva a marja...

2012. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hevederiszony, csak azt tudod csinálni, hogy óvatosan húzod meg.

Először csak az első lyukba, aztán mondjuk állítsz kengyelt, jöhet a 2. lyuk, ívnédő, 3. lyuk. Így szoktam, mert így a várakozással eltöltendő időt is értelmes dolgokra használom.

Vagy van h csak simizem kicsit.

leszokni róla én még nem láttam lovat, de enyhülhet.

2012. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem, nem most kezdte. arra gyanakszunk, hogy még csikó koráról megmaradt rossz emlékei válthatják ki ezt nála/nem én neveltem kiskorában, nemrég kaptam/. csakhogy néha enyhül és egész jol tűri, máskor meg a már ismertetett módon viselkedik. remélem tudtok valamilyen hatásos gyakorlattal szolgálni.am köszi az eddigi véleményeket.
2012. jan. 6. 22:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Lovaknak is vannak jobb, rosszabb napjai.

Azért megnézetheted a hátát hogy nem az fáj e, de valószínűleg tényleg hevederiszony.

Gondolom megfelelően van nyergelve, nincs agyon törve.

Háta nem érzékeny pucolásnál?

2012. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem, a hátával nincs. a lábávan annál inkább, de ez egy kovetkező téma... :) addig is köszi, majd próbálkozom...
2012. jan. 6. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne pokróccal nyergeld, hanem kényelmes, puha nyeregalátéttel, azt akár a nyereggel egyszerre is a hátára teheted, jó előre, szinte a nyakára, aztán egy határozott mozdulattal húzd a helyére és már induljon is meg lépésben a ló. Jó, ha ilyenkor nem kikötöd, hanem fogja valaki. Egy-két lépés után megállítjátok, megsímogatod, lazára csatolod a hevedert, megint mehet egy-két lépést. Egészen addig csináld, amíg a heveder tökéletesen nincs meghúzva. Ajánlom a gumis hevedert, a hevederiszonyos lovak jobban szokták tolerálni.

Nagyon következetesen mindig óriási körültekintéssel nyergeljetek, elképzelhetően enyhülnek a problémák, de teljesen valószínűleg sosem szűnik meg. Nálunk is van hevederiszonyos ló, ő is ezzel a problémával került hozzánk, annyira, hogy ő földhöz is vágta magát rendszeresen. Mostanra már egész jól tűri, de mindig figyelünk az óvatos nyergelésre. Sajnos ez egy nagyon kényelmetlen tulajdonság, de amúgy a miénk is olyan szépen dolgozik nyereg alatt (iskolaló) hogy simán megbocsájtható neki a nyergelés körüli zűr.

2012. jan. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!