Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti melyik pálca fajtát szereti...

Ti melyik pálca fajtát szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
a díjlovagló pálcát vagy az ugratósat , magyarul a csaposat :) szerintetek melyik a jobb ha mondjuk egy hobbi lovasnak kell ?
2012. jan. 10. 17:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én a "csapósat".De nagyon sok mindentől függ hogy egy hobbilovasnak melyik való mert lehet hogy a lovad régen kupecló volt,az valamelyik fél is a hosszútól,de ha egy sportlovad van ami "előkelőbb" körülmények között él(t) akkor annak szerintem inkább a hosszú,már csak a kinézet kedvéért is.
2012. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha használok, akkor hosszút :)
2012. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az egyetlen pálca, amit hajlandó vagyok használni, az a 130 centis Natural Horsemanshipes idomítópálca. :)
2012. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem igazán szoktam pácát használni. Ám ha szükséges akkor díjugrató pálcát használok.
2012. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amelyik nem késik. Idomító pálcák nem jönnek be, inkább akkor a rövid, "csapós".
2012. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én a hosszút szeretem, mivel előrehajtó segítségként van alkalmazva, evidens, hogy a csizma mögött kell hatnia. sok ló nem is érti, miért csapkodod a vállát. ugráshoz hálistennek nincs szükségem pálcára, ott macerás lenne vele, bár barátnőm hosszú pálcával ugrik
2012. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Síkmunkában díjlovaspálcát, mert a lovacskám nem igazán szereti használni a hátsó felét, és kanyarban sokat segít egy-egy pöcc. Ugratásnál, edzésen a rövid, ugrópálcát, mert vészhelyzetben villámgyors.

Hobbira én a közepeset ajánlom, a sima hobbipálcát, aminek lehet akár csapós, akár normál vége. Tehát ez a kettő közötti méretű cuccos.

2012. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Helyzetfüggő. Van, hogy előveszem a hosszú idomítópálcát új feladat tanításakor, ha szükséges, de legszívesebben pálca nélkül lovagolok. Az arabjaimhoz pl. soha nem használok pálcát. Ugráshoz igen, akkor a legrövidebbet, ha muszáj, az is bőven elég, de általában csak ott van a kezemben anélkül, hogy használnám.
2012. jan. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és szerintetek egy olyan lóhoz aki fél a pálcától de amugy meg nem lehet előre hajtani ( iskolaló sajnos ) melyik a jobb én eddig mindig hosszút használtam :) de mindig kibakol rá de szentem a csaposra is kibakolna :/
2012. jan. 11. 17:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyiket se.

Régi mondás "Jó lóhoz nem kell ostor (esetünkben pálca), csak rossz szamárhoz. :D

2012. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!