Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Masfel eves csiko mennyit no meg?

Masfel eves csiko mennyit no meg?

Figyelt kérdés
Kb masfel eves nagylo-csiko mennyit no meg? Nem pontosan vagyok ra kivancsi, tudom genetika. De megis? Feltunoen sokat fog meg noni? Szulok atlagos talan picit magasabb magassaguak. Egyebkent semmi extra fajta, nem shire es nem is poni, valamilyen magyar fajta, de nem tudom pontosan. Joval magasabb lesz? Szoktak ilyenkor meg latvanyosan sokat noni? Ekezetert bocs, telorol vagyok... Koszi:)
2012. jan. 10. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőven fog még nőni, erősödni.
2012. jan. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lovak 5 éves korukban válnak felnőtté, így tehát addig nőnek. Ha kanca, és 3 évesen befedeztetteted egy ménnel, akkor megáll a növekedésben.

És egy kis érdekesség: A lipicaiakat 5 évesen szokták belovagolni a Bécsi Spanyol Lovasiskolában, amíg egy félvért 3 éves korától idomítják be. A telivéreket pedig előbb. Szóval az érettsége sok mindentől függ.

2012. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem lesz fedeztetve, csak erdekelt, hogy hol tart..:) telikrol meg annyi a velemenyem, hogy egyaltan nem egeszseges, hogy 2 evesen mar versenyeznek... Szerintem egy mezei jelleg telivert normalis ember nem lovagol be masfel evesen...kosz a valaszokat:)
2012. jan. 11. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

kedves kérdező a telivéres dologra:

általában ezt azok gondolják ugy, hogy korai a telivéreknél a 2év, amig nem dolgoztak még velük. Én is igy láttam előtte, mi az, hogy lovat 2évesen versenyre viszik és miegyéb. Aztán elkerültem egy ilyre, azt hittem tántoritatlan leszek ebbena dologban. És kiderült,h-. nem. A telivérek jóval előbb érnek. Amit az én lovaom n láttam kb 4évesen, aztláttam egy 2éves telivérben. Dolgozni aakrt és együtt működni, igényelte és ők valóban meg vannaka ddigra érve

2012. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, akkor futószárazzák őket, és szoktassák nyereghez, de nem hiszem, hogy egy másfél-két éves ló szervezete, csontozata, lábai, háta is "kész" erre az egészre...
2012. márc. 3. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!