Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek hülyeség lenne?

Szerintetek hülyeség lenne?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék venni egy csikót (értek hozzá, de van segítségem is!).

És ugye kb.1-1,5 évesre gondoltam amire ugye nem ülünk rá 3 éves koráig. Na most addig amellett hogy nagy területe van mozogni és soha nincs lekötve csak ápoláshoz azon kívül mikor megyek futni vinném magammal. Tudom hogy először idióta lenne és full vágtában akarna menni de egy idő után rájönne hogy úgysem mehet..

Szóval szerintetek hülyeség? :D


Amúgy Boldog Karácsonyt. :)


2011. dec. 25. 17:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, bocsi. Még ha meg is szokja, hogy pl ügetgessen szépen melletted, akkor sem ugyanaz a tempója egy lónak és egy embernek. Ha lépne, akkor te lennél túl gyors, ha kényelmes tempóban ügetne, akkor meg ő lenne túl gyors, bár nem figyeltem még meg egy másfél éves csikó tempóját. De nem hiszem, hogy ilyen mértékben fegyelmezni lehetne egy csikót, szerintem nagyon nézelődne, ha megijedne, vagy elrántana akkor meg csak baleset lenne belőle, ő meg amilyen kis diló és tapasztalatlan, baja is lehetne, elüthetik, vagy bármi. Az meg megint más, hogy nyilván mozog valamit a karámban/legelőn, de nem tudom, hogy egészséges lenne-e ennyit mozgatni ennyi idősen, nem tudom mennyit futsz, de azért szerintem érdekes lenne egy tíz kilóméteres távot lenyomni egy ilyen fiatal csikóval... Megpróbálhatod, de én inkább csak sétálgatnék vele a tanya/lovarda/otthon körül, de tuti nem mennék el vele messzebbre, mert tényleg elég gázos helyzet, ha öt kilóméterrel arrébb történik valami, akkor te is messze vagy, a ló is, én nem ajánlanám, de megpróbálhatod. Szerintem futni inkább kutyussal járj, a pacihoz meg menj ki jógázni a karámba, tökre belegondoltam, hogy te ott nyújtogatsz, ő meg ott b*szkurál, nagyon édes lehet:D
2011. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem lenne sok mert ugye a természetben napi 10-20 km a minimum az 1-2 hónapos csikónak is.. :)

Meg amúgy nem egyedül szoktam járni tehát az se gáz.

Meg nem sokat futok lassan hanem sprintelek kb 500-600m utána sétálok valamennyi. :)

2011. dec. 25. 17:53
 3/18 anonim ***** válasza:

Vagy csak sétálj ki vele legelni :)

Egyébként én se futkosnék vele a helyedben, így konkrétan nem tudom megmondani hogy mért nem, de futni én csapatban szeretek :)

2011. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:

Ezzel bearanyoztad a napomat! Még nem gondoltam rá hogy egy betanítatlan csikóval futkossak az utcán, de ezután sem fogok...

Szóval szerintem is az, más bocsi :) Főleg hogy sprintelni akarsz vele. Nem hiszem hogy értené mit akarsz tőle. De úgy gondolom hogy a legelőn eleget mozoghat és hogy maximum egy kis ügetés amit el tudsz vele majd érni.


És neked is Boldog Karácsonyt! :D

2011. dec. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem város hanem erdei ösvény ill. töltés ;)
2011. dec. 25. 18:40
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez csikó függő. Akár ráakadhatsz egy elég értelmes példányra, akivel meg tudod csinálni, de az is valószínű, hogy úgy sül el a dolog ahogy az előttem válaszolók írták. Én a kutyámmal szoktam görkorcsolyázni, úgy, hogy hámot adok rá és húzatom magam. :D Az is elég őrült dolog, és szerintem nem lehet olyan nagy baj, ha elég jó erőben vagy és a csikót is vezeted valamivel, hogy ha baj lenne, akkor ne tudjon elszaladni. persze lehet, hogy ez hülyeség, még sosem volt dolgom csikóval, nem tudom, hogy mennyire erős, meg ijedős.
2011. dec. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nekünk rengeteg csikónk volt már..volt olyan muraközi csikó (és elképzeltek egy birka lovat) ami annyira ment hogy nekivitt volna az ajtónak ha nem engedem el a kötelet.. :/

De volt olyan telivér-arab kev. is hogy a 3 éves kislány vezetgette a karámban..

2011. dec. 25. 19:14
 8/18 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon kedves ismerősöm, ő Győrben a városban sétáltatta a csikót... Mindenki megmosolyogta, de ha láttatok még extra nyugodt lovat, no ez a csikó az lett. Mondjuk nekem nem lett volna merszem hozzá, mert elég, ha megijed valamitől (ez erdőben is előfordulhat) és kitépi magát a kezemből, full vágtában el valamerre.... Szóval szerintem sok a buktató, de láttam már ilyet. :-)
2011. dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem extra jó fej csikóm van-volt, mivel már 6 éves, kisebb korában vittem ki kézen sétálni, és futottam is vele, szépen jött mellettem vezetőszáron. Sőt, volt, hogy biciklivel vittem ki, akkor is szépen jött, bár egyszer majdnem belökött a patakba. :D Amikor külföldön melóztam, volt egy idősebb nőci, aki meg quad-al futtatta a csikóit. Persze lófüggő a dolog, de szerintem lehetséges. :)
2011. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér :)

Jövőre, ha meglesz a csikó, megírod, milyen volt vele futni? Tényleg érdekelne :)

2011. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!