Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítsam meg neki? (lovas)

Hogyan tanítsam meg neki? (lovas)

Figyelt kérdés
Jár hozzám a barátnőm lovagolni és megkért hogy tanítsam meg vágtázni! Hát elég rosszul megy neki és nem tudom hogy elmagyarázni neki mit kell csinálni vágta közben. Én rutinból tudok vágtázni! Ötleteket várok esetleg hogy hogy kezdjem el vele? nyeregben? fogja a szárat? esetleg előtte ügetésben mit gyakoroljon? Vagy milyen gyakorlatokat végezzen?
2012. jan. 11. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj hogy válaszolok, mivel nem igazán értek hozzá, de nem lenne jobb ha ezt inkább egy szakember/edző tanítaná meg neki? Nem félsz hogy nem jól sülnek el a dolgok?
2012. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Húú, ilyen "felültetem a barátnőmet és eljátszom az oktatót" dolgok nagyon nem szoktak beválni. És ezt tapasztalatból mondom, sajnos én sem gondoltam át annak idején a dolgokat, a barátnőmet felültettem a lóra, hogy na majd én, a nagy lovasember megtanítom Őt lovagolni, hát a ló szép kis galoppban hazavitte, barátnőm belecsapódott a betonba, go sürgősségi. Szerencsére végül minden elrendeződött, komolyabb sérülések nélkül megúszta mindenki, de ez tényleg nem játék...
2012. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnél is így volt, hogy majd ő megtanítja a barátnőjét lovagolni. Aki leesett, több helyen eltört a lába, műtétek, fémkapcsokkal rögzítették. Csak az volt a bibi, hogy annyi lett a táncos karrierjének, pedig már elég jó sikerei voltak. Szóval nagy felelősség az ilyen.
2012. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Ugye ez a kérdés vicc akar lenni? Mi az, hogy te rutinból tudsz vágtázni??? Elmagyarázni nem tudod, akkor annyi a tudásod, hogy valahogyan rajtamaradsz a ló hátán.

Hagyjátok abba, mielőtt komolyabb baj lesz ( és tuti lesz, csak idő kérdése)!

2012. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha már a többiek nem válaszolnak... Mivel nem tudják, hogy nem mindenkinek van pénze lovagolni járni, és hogy ésszel igenis működhet ez a dolog.

Nem tudom, hogy barátnőd mennyire tud lovagolni. De a vágtát mindenképpen futószáron csináljátok, és NE adj neki szárat! Bármi van, abba fog kapaszkodni, már ha megijed, vagy ilyesmi, és abból tényleg gond lenne.

Szerintem, ha van, akkor voltizs hevederrel vagy patraccal, szár nélkül, futószáron. Ha nincs, akkor persze nyeregben. Bár én azt is tanácsolnám, hogy próbálja meg először vadász vágtában, mert az ugye egyszerű. Akkor érzi, megtapasztalja, hogy milyen is a vágta maga. Utána lehet beleülni megtanulni. Szerintem.

2012. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Gabka, én is jártam ismerősömhöz lovagolni, és voltak dolgok, amiket nem tudott elmagyarázni. Mert ő csinálja. Neki ez így jön. És nem gondolkozik, hanem csinálja. Tehát rutinból csinálja. Nem végiggondolja, hogy milyét hova tegye, hanem csak megy.

Nekem anno ezért nem tudták, hogy miért nem tudom érdemben lassítani a lovat. Mert ő csinálta ösztönből, vagy rutinból, ahogy tetszik, de én nem, mert nem tudtam hogy kell.

Tehát nem kell rászállni a kérdező, én értem, mire gondol.

2012. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem hogy elszaladna a ló mert futószáron lovagoltatom!!!!!!! és nem azt kérdeztem hogy kinek hogy esett le a bnője!!!!! nem nagyon érdekel a magánéletetek!!!!!
2012. jan. 11. 19:33
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettőnek!!!! :D
2012. jan. 11. 19:35
 9/15 A kérdező kommentje:
nem ba.d meg!!!! Ha nem tudsz normálisan válaszolni a kérdésre akkor inkább menny el és mást bosszants!!!
2012. jan. 11. 19:40
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, te pedig jó lenne, ha felnőnél, és leadnál az egóból egy kicsit, vagy becserélnéd felelősségre. Ugyanis az a TE felelősséged, ha bármi történik vele a hozzánemértésed miatt.
2012. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!