Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj ha én nem hiszek a parelli...

Baj ha én nem hiszek a parellibe és a csatlakozásba?

Figyelt kérdés

Én nem hiszem hogy csatlakozással bármit is el lehet érni, mert a ló csak fut körbe és körbe aztán megunja és mivel hát hova menjen oda megy hozzád. De szerintem ez egyáltalán nem azt jelenti hogy ezentúl csak is te vagy a számára és az egyetlen akibe megbízik. Én nem hiszem hogy ilyen "varázslatokkal" el lehet érni bármit is. Előre hátra jobbra balra tologatom a lovat. Ezzel max. megtanítom hogy hogy menjen hátra ha az ujjammal integetek, vagy hogy hogy toljam el egy ujjal. Nem hiszem hogy ennek bármi köze is lenne a bizalomhoz.

Vagy elmondanátok, ha oltári nagy hülyeséget mondok? És nem értem az egésznek a lényegét?

És szerintem nem csak így lehet elérni hgy egy ló megbízzon bennem. Ebbe szerintem igazam van.

Egy kérdés még: Csak az tud csatlakozást végrehajtani a lovával akinek van körkarámja?


2012. jan. 11. 20:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
nem baj, ha nem hiszel benne, én sem hiszek a verésben, meg a méteres bökőkben, meg a templomkulcs méterű csodazablában :) mindenkinek más jön be.
2012. jan. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

abban én sem hiszek hogy te leszel számára az isten. ha egymás után végrehajtja 5 ember, ugyanugy oda fog menni hozzá. ennek nem az a lényege hogy istenitsen hanem hogy behodoljon.a lo alapjáraton nehezen fogadja el az embert, ö érzi magát alfának az ember helyett. iylenkor megmutatod neki hogy te vagy a fönök mert addig hajtod amig be nem hodol. nyilván idegileg sérült lovaknál nem kell halálba hajszolni,náluk sok gyakorlat szükséges nyilván. de egy sima hobbiloval szerintem simán el lehet érni,bár még nem probáltam,de tetszik az ötlet.a léyneg hogy elfogadjon mint felsöbbrendü lényt,ugyanugy mint a ménesben. azt nem tom kell e hozzá körkarám de valami kisebb méretóü tuti mert különben simán elszalad elöled.


isteniteni szerintem csak a te lovad tud aki kizárolag a tiéd, töled kapja akaját stb. amugy a lovaknak ahogy elnézem a lovardákat a lovászfiu az isten hisz ö ad kaját:)

2012. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen ezt már én is észre vettem! :)

Amúgy, egyszer szívesen kipróbálnám, hogy mi lenne a lényege, meg hogy megtapasztaljam, de egyrészt lebontották a körkraámot, másrészt nem engedik hogy hajszoljam a lovat a karámba.

2012. jan. 11. 20:23
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy nem hiszel benne. Nekem az nélkül is sikerült a lovammal jó kapcsolatot kialakítani, és aki azt hiszi, hogy ez nélkül nem lehet, annak komoly gondok vannak a fejében. A divatmajmoknak hála vált ismerté a módszer, ami amúgy nem is Pareliitől származik, sem Montytól, hanem sokkal régebb óta. Ők a nevüket adták csak hozzá, és pénzzé tették a módszert. Nekem is hülyeség, mert én elértem ez a módszer nélkül is mindazt, amit ők, és úgy, hogy egyetlen egy csatlakozós, parellis videót nem néztem végig. Aztán merültem csak bele jobban a témába, hogy megértsem miről is van szó tulajdonképpen. Az emberek előtt elég volt csak a mézesmadzagot elhúzni, hogy, hogy gyors megoldás, és erőszakmentes (amúgy meg nem teljesen az), és máris ugrottak. Nem baj, mert reményeim szerint legalább kevesebb kárt tesznek a lóban-remélem. Attól még viszont, hogy valaki elkezd Parellizni, nem menti fel az alól, hogy nem fordítson kellő figyelmet a lovastudására. Mert a Parellizés az egy dolog, a lovaglás meg megint más. Attól még, hogy valaki elkezd parellizni, attól még tudnia kell a segítségadásokat, tudnia kell helyesen ülni, tudnia kell mi az a támaszkodás, helyesen ugratni, és még egy rakás dolgot. Szóval ha valaki ez a módszer nélkül nem képes a lóval jó kapcsolatot kialakítani, akkor lelkünk rajta! De ameddig nem tud nekem valami extrát felmutatni, addig ne ossza az észt! Senki nem született profinak, de a lovas fő erénye az alázat, tisztelet, és a mások megbecsülése.

Ami a klasszikus kiképzést illeti, nagyon lejáratják, viszont néhány dologban nagyon eltér egymástól a "modern" klasszikus és a valódi klasszikus kiképzési módszer. Pl. a régi módszer szerint nem kötjük le a lovakat mindenféle segédszárral, gogue-val, meg hasonlóval, stb. stb.

2012. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele! :) Már pedig kezdtem azt hinni hogy csak ezzel lehet komolyabb bizalmat elérni a lóval. Bár azt, hogy minek kell incselkedni vele közbe azt nem tudom.
2012. jan. 11. 20:41
 6/19 anonim ***** válasza:
Én meg már kezdtem azt hinni, hogy a emberek Parelli nélkül már nem is képesek a lóval bánni. Pedig simán lehet az nélkül is.
2012. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó hozzászólóval.


Annyival még kiegészíteném, hogy az egész Parelli módszer alapja magyar találmány, csak ezt sajnos elég kevesen tudják. (Több, mint 200 éves) Mára inkább divat lett, mintsem valódi használható tudás.


[link]

[link]

2012. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Abszolút osztom a véleményét a 20.35-ös válaszolónak. A magam részéről köszönöm szépen, nagyon rendben lévő lovaim vannak, csikózablákat használok, sima angol orrzós kantárt, nem használok sarkantyút, sem segédszárat (kivéve futószárazáskor gumikarikás kikötőszárakat), pálca ha a kezemben van is (sokszor egyáltalán nincs) olyasmire használom, hogy pl. nyomatékosítom vele a csizmasegítséget, nem ütéssel, egyszerűen megtámasztom a lapockáját, vagy odarakom a csizma mögé, stb.

Nem parellizek, nem is áll szándékomban, így is azonnal odajönnek a lovaim, ha meglátnak, moccanás nélkül állnak ápolás, fürdetés, körmölés vagy épp nyergelés közben, be tudom őket hozni úgy a legelőről, hogy a nyakukra teszem a kezemet, legfeljebb megfogom a sörényüket (ha akarnának, úgy mennének el, mint a szél) és még sorolhatnám. Ja és simán ellovagolom őket egy szál kötőfékkel a karámban, poénból kipróbáltam már, semmi hülyeség nem jut eszükbe, csak én tartom fölöslegesnek az effélét, legfeljebb néha játszani lehet így.

2012. jan. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

El lehet érni valamit, ha meg csak azt látod hogy megunja a ló a köbe körbe rohangászást akkor figyeld még meg. Arról szól hogy a ló megértse hogy vagy veled van, vagy űzöd. Ha megkapod a jeleket hogy inkább veled szeretne lenni és elfogad vezetőjének akkor behívod magad után....

...ez (és a Parelli is) csak egy bizalom erősítő gyakorlat ami szerintem nem pótolja a közös élményeket és éveket, csak erősíti azokat vagy alapot épít nekik.

A lóval természetesen úgy is el lehet érni a teljes bizalmat ha még csak hírből sem ismered az ilyen "természetes, erőszakmentes lókiképzést".

A gond az hogy nem hiszem hogy mélyebben ismernéd ennek a kiképzés fajtának a módszerét és máris fikázod.

Igen csak körkarámban lehet csatlakozni mert ennek nincsenek sarkai amik akadályoznák a a ló körbe hajtását.

2012. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: De igen, olvastam Monty Roberst könyvét.

Amúgy persze. Nem hülye a ló előbb utóbb elfárad és feladja. Mivel nincs választás inkább oda megy hozzád, mert úgysem tud elfutni. Bár jól mutat hogy oda megy a lovad, de én alaposabbnak tartom a nem tudom hogy fogalmazzak, hagyományos lókiképzést. Szerintem határozottsággal és következetességgel de fene nagy szeretettel több mindent el lehet érni mint ezzel a módszerrel. De nyilván mindenkinek megvan róla a véleménye!

2012. jan. 12. 17:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!