Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki tud 3185-Akitos nevű...

Ki tud 3185-Akitos nevű ménről valami infót?

Figyelt kérdés
Csak a www.menek.hu - n találtam róla egy kevés információt, ha valaki tud többet róla az legyen szíves írja le. Főleg a sportteljesítménye érdekel.
2012. jan. 14. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem volt akitos csikóm. Hát nem sok jót tudok róla mondani. Az anyja egy teljesen békés kanca volt (6 évesek versenyeznek rajta futószárasba).

De a csikó vadállat volt. Tényleg annyira amit csak el tudsz képzelni. Fedeztetve vettük a kancát, csődörcsikó volt, nálunk született, de rúgott, harapodt és egyfolytában két lábon járt. 4 évesen megpróbáltuk belovagolni (futószáron szóra csinált mindent) de ahogy felültünk rá 10 perc rodeó show mindig volt, egy év után is. Eb-t nyert edzővel foglalkozunk a lóval egy évet, de remegve szálltam fel és le a lóról annyira kiszámíthatatlan volt (pedig belovagló vagyok, volt már 1-2 ló a hátsóm alatt). A boxban nem lehetett hozzá bemenni mert felrúgott vagy neked ment és hiába verted el érte, abszolút nem érzete.

Egyszer edzőm vitte ki és csinált egy kisebb balesetet, akkor eladtuk. Fogatban dolgozik szépen, de kiherélve is életveszélyes.


Szóval ez csak az én tapasztalatom a mén csikójáról, meg ismerem is a mént, lovagoltam rajta anno.. Hát nem a kedvencem.. attól lehet h neked szerencséd lesz vele.

2012. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Csak anyai ágról van benne Akitos, kíváncsi voltam mire számíthatok. Köszönöm a választ :)
2012. jan. 14. 22:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!