Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezért most szemét lennék?

Ezért most szemét lennék?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm parellizik.. Nekem ez a "stílus" nagyon nem bejövős (amúgy csikóskodok). Múltkor mikor fektettem a lovat (mindenféle jutalomfalat meg izé nélkül a hátáról) akkor megkaptam hogy milyen roh*dék köcs** állatkínzó vagyok(azt hogy miért az egy jó kérdés) mert milyen rossz szegény lónak. (kicsit néztem) Meg mikor ostorozok a hátán akkor is milyen szemét vagyok a lóval mert szegényke.. Meg azért is egy gy**ér állatkínzó vagyok mert pelhammal lovaglom a lovam.Meg azért is mert járok versenyre vele. És még sorolhatnám..


Na most nem nagyon érdekel, de azért kíváncsi lennék hogy ez csak velem van? o.O

/Nem kérem hogy oltsatok, nem rángatom a ló száját.. stb./


2012. jan. 14. 19:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ha a lovat nem zavarja és nem rángatod a száját,finom kézzel bánsz vele, szerintem gond nincs vele.Ez nem szemétség.

Fiú vagy lány vagy?

2012. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
lány
2012. jan. 14. 19:14
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
milyen lovad van?
2012. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha egy ló lefekszik a gazdájának az szerintem a legszebb dolog,még akkor is,ha kérésre teszi meg
2012. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Unom már hogy vannak a Parellisek, akik túl esnek a ló tulsó oldalára, szegény ló, istenem ugyan mi történik ha tanítod fektetni?:S Ha korrekten tanítod, nem bántod, erőszakolod (amit feltételezek hogy nem) akkor semmi gond nincs vele. Megjegyzem hogy nekem egy kicsit bejövős ez a parelli dolog deh nem így.

Am meg semmi köze hozzá hogy mit csinálsz addig amíg az nem megy a lovad egészsége vagy lelki állapota rovására...

2012. jan. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sodrott. Csikós módszerekkel tanítom mindent kérésre csinál (ül, fekszik pacsizik :D)
2012. jan. 14. 19:39
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a túllihegett parellizés nekem is a halálom. Nagyon szeretem a lovakat, jól bánok velük és én is versenyzem. Angol stílusban lovagolok, nem tépkedem a szájukat, bár használok zablát, szerintem simán meg tudom számolni, hogy 25 évnyi lovazás alatt hányszor csaptam rá egyet-egyet a ló farára valamiért.... De a parelli-hívők egy része habzó szájjal állítja, hogy már csak azért is lókínzó lehetek, mert ugrok, sőt, militaryzok velük... No comment.

Szerintem ne törődj az ilyenekkel, semmi értelme.

2012. jan. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Valahogy én is ezen a véleményen voltam.. De holnap leszek kíváncsi átjönnek fogatozni :P
2012. jan. 14. 19:49
 9/19 anonim ***** válasza:
Az nem tetszik, mikor gyakorlatilag a földre szorítják a lovat feszítő zablával meg nem tudom, milyen módszerekkel (nem is akarom tudni) és látszik a lovon, hogy riadt és retteg. Ezzel csak azt érik el, hogy a ló nem tud majd megbízni a gazdájában. Én parellis vagyok, de ha valaki normálisan, figyelembe véve a ló bizalmát és mind lelki, mind fizikai egészségét lovagol, akárhogy is tegye azt, az teljesen normális. Nem tudom, te ilyen vagy-e, de bízom benne, hogy igen. Ha a bizalmam helyes, akkor a baj már nem is veled van, nem is a parellisekkel, mert ők tényleg csak a legjobbat akarják a lovaknak, hanem azokkal, akik teljesen belekényszerítik a lovakat egy-egy szituációba és nem veszik figyelembe azok lelki egészségét. Szóval ha te nem a fentebb leírt brutális, kegyetlenebb lovasok közé tartozol, akkor nem vagy szemét. :) (bocsi az OFF-ért.)
2012. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Figy. látszik hogy nem láttál IGAZI csikós képzést mert ha igen tudnád hogy ez nem így megy. Ha a hangsebességet átlépő ostorcsattogás mellet majdnem bealszik a ló azmi ha nem bizalom?
2012. jan. 14. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!