Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem szereti a lónyírás...

A lovam nem szereti a lónyírást (idáig mindig be kellett nyugtatózni, de nem hivatásos nyíró nyírta ) Szerintetek tavasszal megéri így megnyíratni, hogy be kell nyugtatózni? Vagy hivatásos nyíró a nélkül is megtudná nyírni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nyírjátok?
2012. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt én nem egészen értem. Tavasszal minek akarod megnyíratni? O.O A lovakat télen nyírják általában, tavasszal mér vedlenek, felesleges a nyírás.
2012. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
-é +á bocsánat.
2012. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért kell tavasszal nyírni mert a télen nem kell takarózni tavasszal meg amikor már vedlene akkor meg könnyíted azt hogy még májusba is téli bundát kell levakarnod azok akin versenyeznek sokan így csinálják
2012. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én versenyzem, de mi mindig télen nyírjuk le őket, tavasszal már nem érdemes. Azt a kis szőrt bárki levakarja róluk. Legalábbis mi nem szoktunk nyírással vacakolni.
2012. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem jó dolog ilyen miatt benyugtatózni. esetleg próbád meg tavaszig hozzászoktatni a nyíró gép hangjához. én még sose láttam lónyírást (az én lovaim ridegben vannak, ott nyilván nem nyírjuk őket...), de úgy képzelem hasonló a hangja, mint a haj, vagy szakállnyírónak. kérj egyet kölcsön és néha abrakolás közben berregtesd. hátha megszokja a hangját.
2012. jan. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hm, mondjuk ne nyírjátok le? Mondjuk nekem fura, ha valaki versenyez, akkor nagyobb valószínűséggel nyíratja "hivatalos nyíróval" a lovát, ha meg nem, akkor tök felesleges, bár szerintem amúgy is. Sokszor a lovas/tulaj/gazda csak a saját kényelmét szolgálja vele, és a saját dolgát akarja megkönnyíteni a nyírással, hogy ne kelljen ápolgatni... Hát szerintem ha nem nagyon indokolt (már pedig nem hiszem, hogy nem lehetne kihagyni), akkor inkább hagyjátok békén szerencsétlent, és ne legyetek lusták fél órával tovább vakarni!
2012. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem, hogy ha egész télen versenyezne a ló, akkor esetleg érdemes megnyírni, hogy ne fázzon meg olyan könnyen, amikor megizzad, mert a hosszabb, vastagabb szőr ugye nehezebben szárad. De ha csak tavasszal kezdi a szezont, akkor nemhogy értelmetlen, hanem káros is.

Az, hogy májusban még ott van rajta a téli szőr, nagy hiba, ha így van, akkor tartásból eredő problémák vannak, azt kell orvosolni. Jól abrakolt lónak nincs májusban téli szőrmaradványa.

Amúgy a kukorica etetése segíti a szőrváltást, érdemes talán azzal próbálkozni.

2012. jan. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!