Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell úgy beugratni a...

Hogyan kell úgy beugratni a lovat vágtába, hogy helyes lábra induljon?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Amelyik lábra akarod ugratni, azt a lábad a helyén hagyod, a másikat egy kicsit hátrébb húzod, leülsz a fenekedre, és előretolsz a csípőddel. Lovasiskolákban általában ügetésből tanítják a beugratást, de nekem sokkal könnyebben ment lépésből, amíg nem voltam a helyzet magaslatán, mert annál sokkal egyszerűbb leülni.
2012. jan. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Már ugye annál a lónál, aki ezt tudja, ami az iskolalovak 80(90?) százalékánál nem igaz. Ott kreatívnak kell lenni, és kitalálni, mit ismer szegény állat, pl. kiskörből kijőve lobogtatjuk a szárat és rugdossuk az oldalát :D
2012. jan. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen a beugratás: félfelvétel, hogy a ló figyelmét felhívjuk, új feladat következik. Pici belső állítást veszünk. A külső csizmával heveder mögött határozottabb maga alá lépésre késztetjük a lovat, ezzel párhuzamosan picit jobban megterheljük a belső ülőcsontot, így szinte beemeljük a lovat vágtába. Vigyázz, hogy ne akadjon el a kezeden, legyen teleszkópos, tehát annyit mozduljon a kéz, amennyit a ló a vágtaugrásokhoz kér. Ne gondolj nagyo mozdulatokra, egészen pici, de ha nem kapja meg, könnyen visszaesik.
2012. jan. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gabka jól írta. Az én lovam mindig bal lábra ugrik be, és az nem jó, ezért jobb kézre kiskörből kezdjük a vágtát, így jobb lábra ugrik be.
2012. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!