Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy Angol Telivért aki verseny...

Egy Angol Telivért aki versenyzett könnyü átlovagolni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 15:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az utolsóval nem értek egyet, ez egy tipikus olyan galopplovacskának tűnik, aki nem teljesített túl az átlagon, így 4 négy évesen pöcc le lett selejtezve. Tömeg számra megy ez így, ilyenkor már csak ráírnak egy árat aztán vigyed ha kell, nem igazán érdekli már őket a dolog, 100 valamennyit még ki lehet húzni egy pályáról jött galopplóért a hobbistákból, de többet nem. :)

Kérdező, ha elmentek kipróbálni - megnézni, akkor vigyetek magatokkal egy állat dokit is, hogy azért nézzen rá a lábaira, meg csináljon egy általános ellenőrzést.

2012. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Volt már ez kérdés erről a lóról, szerintem viszonylag kezdők lehettek, szerintem válasszatok egy jól belovagolt, könnyen kezelhető lovat, jobban jártok.
2012. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

én is az alagi pályán vettem a lovam, az átlovaglását magam intéztem, teljesen nyugodt, normális, nem rohan, persze ha akarom nagyon tud menni. én is mént vetem, azzal kezdtem, hogy kiheréltettem. én ennél jóval többért vettem, de nem bántam meg. az enyém csak 1 szezont versenyzett, ezért szerencsére még nem ivódott bele úgy a rohanás és a lábai se mentek tönkre. eleinte kisebb karában volt, mondjuk ott ha 2 napig nem vittem ki úgy "megtelt", hogy volt ott minden, az ágaskodástól a 4 lábasig, de most nagy legelőn van és így tök normális. igaz, én úgy vettem, hogy az istállóban mondták is, hogy ez a legnyugodtabb ló... a szomszéd lovardában van 3 telivér is, amit galoppról vettek, kis gyerekek lovagolnak most rajtuk. én sok sikert kívánok, de a lábait tényleg nézessétek meg valakivel és amikor kipróbáljátok, próbáljatok meg lemaradni a másik lovastól, stb.

ja, és nem igaz, hogy a telivérekkel csak csutka vágtát mennek, edzésen megtanulnak szép lassan is vágtázni, így az is gond nélkül megy nekik.

2012. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A egyik ismerősöm vagy 2 évvel ezelőtt elhatározta, hogy lovat vesz. Mármint a szülei vették mert a kiscsaj 13-14 éves volt akkor. Nézegették a lovakat, megtetszik neki egy Angol telivér kanca. El is mentem kipróbálni minden jó volt , 1-2 hét múlva el is hozzták a lovat. Ugye a lány meg ahogy már épp, hogy megtanult lovagolni utána rögtön megkapta a lovat. A ló szintén versenyzett bár nem ért el olyan jó eredményeket úgy,hogy eladták és ugye az ismerősömék megvették.

Telt múlt az idő. Minden jó volt, remekül ment. De egyszer csak rájött a lóra a hoppáré. Sorozatba bakkolt, ágaskodott, nem ment. Akit még előtt gyönyörűen el lehetett lovagolni. Aztán a kislány meg elkezdte egyedül "kinevelni" de ugye nem ment neki, meg esett is egy jó párat. Hívtak edzőt, hogy tegye helyre a lovat de akkor már a pénz elfogyott és el kellett adniuk. De állítólag az új helyén is ugyanúgy bakkol, ágaskodik, ellenszegül.

2012. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

El is menteK kipróbálni.

Elírtam.

2012. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igaza van aki azt írja h. gyanús.. 4 éves , és nem versenyzik?? telivér és nincs származási lapja meg útlevele...ez átvágás lesz..jah meg olyan jó ami ennyi idős és versenyzik az 10x ennyinél kezdődik...
2012. jan. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Oli2019 válasza:

Ez nagyon furcsa kérdés. Mi számít nehéznek? Egy jó érzékű lovas, vagy egy nagyobb tudású edző kellő időt rá szánva hamar tud nagy eredményeket elérni.

Személyes meggyőződésem, hogy a mai Magyarországon pl.: lovasiskolákban és ezekből kikerült iskolákból hobbistáknak a galoppról selejtezett lovak túlképzettek. Persze igényes lovasoknak nem... de mindegy is.. dolgozni kell velük is mint egy bármilyen olyan lóval, amit hobbistáktól vásárolsz meg..

de eredményt lehet elérni, megfelelő szaktudással, és persze sok türelemmel és idővel!

Én 6-7 galoppról lehozott lovat képeztem át, dijugratásban 1-1.10m ig. Volt jo meg kevésbé jó, de megbízhatóak voltak. Csak ajánlom őket. Sok sikert, és kitartást!

2019. nov. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!