Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovakat használta...

Milyen fajta lovakat használtak régen csatalónak? Melyek a legszívósabbak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 18:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az arab telivért sokan használták, főleg az arab népek.

Magyarok, hucul és/vagy Ahal Teke lovakon vágtáztak.

2012. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

szeretnék lovat vásárolni, eddig a frízzel szimpatizáltam, mert bevallom nagyon megfogott a külleme, tényleg egy gyönyörű állat, viszont ha semmi haszna.

Nekem egy szívós ló kell, tervbe van véve, hogy lóval körbelovagolnám pár baráttal Magyarországot (esetleg később Európát) és ehhez egy igazi szívós lófajta kellene, ami bírja a gyűrődést.

2012. jan. 22. 21:36
 13/17 anonim ***** válasza:

A Frízzel ilyen szempontból semmire nem mennél.

Neked egy arab ló kell, aki edzve van a hosszú túrákra, mert ugye egy ló se képes rögtön átsétálni Magyarországot.

Erre minden szempontból edzeni kell a lovakat, és nagyon fontos, hogy a ló és lovasa ismerje egymást nagyon. Tehát nem lehet azt csinálni hogy veszek egy arab lovat, és jupéé áttúrázom a haverokkal az országot a következő nap. Rengeteget kell edzeni rá, és nagyon kell ismerni a lovad szükségleteit. A Fríz ló szerintem sokakat megfog első látásra. Engem is, bár nekem nem kedvenc fajtám. Szerintem már túl van tenyésztve. Igen valami masszív lovacska kell neked. Egy hucul-arab :)

2012. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Távlovaglásra, ha számít a gyorsaság, arabot választanék, ha nem annyira, akkor még egy jól képzett, jó kondiban lévő, 7-10 éves körüli sodrottat választanék, elég szívósak, kitartóak, nagyobb darabok, szerintem jól össze vannak rakva:) Ha nem vagy óriási, akkor arab is jó, de pl én a magam 175 centiével elég hülyén néznék ki egy arabon, és nem is lenne túl jó az összhang, márcsak segítségadás szempontjából sem.
2012. jan. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
én is 175 cm vagyok, pont ezért is szeretem a nagyon magas lovakat, bár frízzel még nem volt dolgom, azt hallottam, hogy az ő megjelenésük is tekintélytparancsoló, viszont ha csak díszlovak...
2012. jan. 23. 22:19
 16/17 anonim ***** válasza:
A frízről én rosszat olvastam, mert egy fríz vitte II.Lajos királyt a mohácsi-csatába és mint tudjuk belefulladtak a Csele patakba. Viszont nekem Akhal tekém van, ez egy közepesen magas lófajta, 165 cm körül mozog, és a magyarországi ménesekben levő egyedekkel több napos vagy akár hetes túrákat is tettek már, és a lovaknak semmi bajuk. Emellett, állítólag a legkényelmesebb lófajta, mozgása szempontjából.
2012. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A Fríz nem dísz ló. Fogatban kiváló és régen földművelésre lett tenyésztve de megnyerő külleme miatt tovább lett tenyésztve így el lett feledve régi múltja szinte teljesen.

A Fríz egy nagyon érzékeny lófajta minden szempontból (tartás, egészség, és lovas szempontból is!). Egyre gyakoribb a díjlovaglásban a megnyerő külleme miatt (itt is) és térölelő mozgása miatt. De ha szívós lovat keresel akkor félre kell tenned a szépséget, mert ez a fajta minden csak nem az. Egyébként a Fríz ha úgy vesszük nem olyan nagy. Általános marmagassága 165 cm körül van!


ÜDV: Egy korábbi válaszoló!

2012. jan. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!