Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam mindenkivel játszik,...

Lovam mindenkivel játszik, ágaskodik, bolondozik, velem is. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az én lovam elég játékos...bárki ki megy hozzá a karámba megrázza a fejét, ágaskodik, még rám is...köröz körülöttem. Viszek egy almát vagy kukoricát nkei, eggyet beleharap, majd konyít eggyet és elszalad a kis falatkákkal...Szerintetek, mi a baja? Ja és sosem tudom megfogin...a karámba..ágaskodik, majd elszalad...és még egy kis kajával csalogtaom akko se nagyon...elég okos..tuggya, h aviszek ki valami kaját akkor már arra gondol, h befogom lovagolni...És még a boxban is szemtelenkedik...bemegyek...megakarom símogadni...és már konyítva jön meg akarok hozzányúlni s ked ágaskodni..persze alámval más a helyzet...De mitt csinálak...Az isttálós fiu pedig, ha tolja ki a talicskát...akkor az én lovam a kapunál elbújik..és rászlad és ágaskodik...játszik az bisztos...de néha nekem is meg másnka is neki szalad...néha! Meg védi a területét...a ganés domb nálunk az övé...az itató és a ganés domb melletti kis hegy..meg a kapu...Pff...Mit tegyek?, h nem hülyéskedjen? Bocs a hibákért :DDD Ja és több lóval van kint..


2012. jan. 24. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Ha rádsunyít, meg rádrohan az nem mindig játék! Sőt a tiszteletlenség jele. Mi az, hogy rádágaskodik a boxban? Ez már sajnos nem játék....

Írnék erre egy megoldást, de félek lepontoznak. A lényeg az, hogy ne kajával akarj a közelébe kerülni, mert nem csak szemtelen lesz, hanem követelőző is. Ezzel csak magadat nyugtatod, hogy játszik, de nem játszik. Ha 1-2 éves csikó lenne akkor megérteném, de szerintem itt nem erről van szó. Az állandó babusgatással csak elrontod a lovat.

2012. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
vegyél egy ostor ->húz rá kettővel ,ha nem bír magával!
2012. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
ma történt játszott a ló és le harapta egy férfi karját ez játék!!! a póni megölte a gondozóját ez is játék volt! szerintem az állat nem játék ! le lehet pontozni hajrá !!! 30 éve foglalkozom lovakkal!
2012. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Nem hülyéskedik, ez elég komoly rangsorprobléma. Ez lesz abból, ha mindig valami finomsággal kenyerezed le. Az, hogy a lovászra így reagál, jelentheti azt, hogy már kapott tőle egyet, s mást.

Ha csak kajával tudod megfogni sose a karámban add oda neki, hanem amikor már kiértetek.

Minden ilyen viselkedést a kezdeti stádiumban kell elfojtani.

Azt nem írtad, hogy milyen idős, be van-e már lovagolva, mit dolgozol vele?

2012. jan. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a lovász már megkínálta 1-2 a villanyéllel.

Nem vagyok az erőszak híve, de ha kell, akkor alkalmazni kell, ahogy a vezér ló is úgy tartja meg a rangsorbeli helyét, hogy megkínálja párszor az alatta lévőt, ha az fölé akar kerekedni.


Tehát, ha a boxban rád ágaskodik, akkor nefélj használni egy pálcát. Nem kell esztelenül nekiesni, elég ha egyszer kétszer rácsapsz. És máskor is, ha szemtelen nyugodtan vágj rá. Az a baj, hogy már sikerült szépen elrontanod a lovad, a kajával meg még inkább rontasz a helyzeten, mert követel, és ha nincs nálad kaja, lehet legközelebb belőled harap ki egy darabot (mint a Veszprém megyei ló).


Az emberek teszik ilyenné az állatukat, sose a ló a hibás, itt is a te hibád, hogy nem vagy tisztában a ló etológiájával, ráhagytad, legyőzött, te meg továbbra is csak hagyod, azt mondod játszik, de lehet ez a játék legközelebb az életedbe kerülhet. Sürgősen keríts magad mellé egy szakembert, aki segít rendbe rakni a kapcsolatodat a lóval és megtanít hogyan bánj vele.

2012. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Rádágaskodik... Ez azért elég durva. Ha adsz neki kaját, azzal azt hiszi,jó amit csinál, ergo továbbfolytatja. Ha fájdalmat okozol neki, akor tudja, hogy rosszat tett. Lehet, hoyg játéknak tűnik, de ha így folytatódik nemsokára komoly baleset lesz a vége. neveldd meg azt a lovat, ha nem akarod a patája alatt végezni.
2012. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos vannak olyan személyiségtípusú lovak is amelyek szeretnek ágaskodni. Az enyém is ilyen. Szerencsére már csak igen extrém esetekben ágaskodik. Ha vezetés közben ágaskodik akkor jól meg kell rángatni a szárat és ha sikerül akkor orron vagy fültövön vágni. Fültövön/orron vágni persze akkor is tudod ha nem vezeted. Nagyon úgy tűnik h főnöknek érzi magát. Ezen sokat segít ha el tudod vinni egy ismerőshöz, vagy legalább egy idegen helyre ahol nem érzi magát otthon. Ott aztán egy tekintélyt parancsoló ember könnyen meg tudja nevelni.
2012. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ez nem "személyiségtípus". Pofátlanságnak hívják.


Akkor pofánvágni, amikor már lent van az eleje - vagyis utólag - meg végképp semmire nem jó, hiszen épp akkor hagyott fel az ellenkezéssel.

2012. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem megoldás, hogy elviszi máshová. Ismerek nehéz természetű lovat, elég makacs és sokszor bepróbálkozik, hogy átvegye az irányítást, DE amint idegen környezetbe került, idegen lovak közé egyből bújt az ember seggébe, mindent elsőre megcsinált, egy sunyítása nem volt. Szóval ez nem megoldás, ezt a problémát "otthon" kell kezelni, saját placcon, mert ott ugye ő az úr.


De tényleg kell valami segítség neked, különben legközelebb te fogsz bekerülni a hírekbe, hogy agyonrúgott a ló....

2012. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint az nem volt egyértelmű az írásomból h ágaskodás közbe kell megrángatni és ha lehet orron/fültövön vágni. És igenis vannak olyan személyiségű lovak amik szeretnek ágaskodni. Mivel magyarázod h egy 5 hónapos kancacsikó amelyiket még nem nagyon tudtak elrontani + szakértő emberek foglalkoztak vele ágaskodik az anyjára, a másik pedig nem. Az én lovam is ágaskodott 6 hónaposan az anyjára, amikor idekerült is ágaskodott. A testvére is itt volt az pedig nem ágaskodott.
2012. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!