Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan neveljek fel egy csikót?

Hogyan neveljek fel egy csikót?

Figyelt kérdés

Mit csináljak hogy csak én legyek a "gazdája"?

Hogyan bánjak vele hogy szeressen?

Hogyan bánjak vele hogy engedelmes legyen?

Hogyan kezdjem majd lovagolni mit tanítsak neki először?

Hány évesen lovagoljak rajta először?

Hány évesen futó szárazzam először?

Napi hányszor takarítsam le és mikor?

Napi hányszor és mennyit mozgassam?



2012. jan. 25. 22:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Abból, hogy ilyen kérdéseket teszel fel, mindenki tudja, hogy semmi közöd a lovakhoz. Aki ilyen kérdéseket tesz fel, az alapból se lovagolni nem tud, se lovat tartani, nem hogy csikónevelésre lenne alkalmas. Ehhez még nagyon sokat kell olvasnod, vagy megtanulnod szöveget értelmezni.
2012. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Ne akard már megmondani nekem hogy nem értek a lovakhoz

Egyedül csikóm nem volt még volt már kancám csődöröm és heréltem is és azok vannak most de azokat mind 4 éves kor fölött vettem belovagoltan

Köszi az értelmetlen választ

2012. jan. 26. 22:19
 13/22 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha ilyen kérdést teszel fel nagyon gyorsan felejtsd el hogy csikót veszel mert könnyen elronthatod. És átlovagolni nehezebb mint be lovagolni..
2012. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Írj privibe ha van kérdésed ott válaszolok, mert itt csak leszólna mindenki. :)
2012. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

[link]


De ezek olyan alap dolgok.... ha az embernek lova van ezzel már tisztában kéne lennie, vagy utána nézni a szakirodalomban.

2012. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Pl azt a kérdést hogy naponta hányszor pucoljam mert félig rideg tartásba lenne és hogy azt mennyit kell pucoltni mert tudtommal nem mind1

A mennyit mozgassam kérdésnél meg mivel növésben van és fejlődésben nem mindegy az sem

2012. jan. 28. 12:51
 17/22 A kérdező kommentje:
amúgy meg nem felejtem el hogy csikót veszek szóval kussoljatok el
2012. jan. 28. 14:14
 18/22 anonim válasza:

nyugi, de egy csikóval nem lesz egyszerű. nem ártana ha olyan segítene neked aki nevelt már csikót és igy végülis te csinálod de van segítséged ha elakadsz. de annak nem látom sok értelmét hogy hozzáértés nélkül foglalkozz vele. egy csikóval nem lehet azt csinálni mint egy felnőtt lóval.

amúgy most van lovad? ha nincs akkor mi lett a korábbi kancáddal, herélteddel, csődöröddel?

2012. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
van lovam mind a 3 meg megvan csak most szeretnék egy csikót is és köszönöm a válaszod
2012. jan. 30. 14:17
 20/22 anonim ***** válasza:
Csikót tényleg csak akkor vegyél, ha van melletted olyan ember, aki már több csikót fölnevelt, és nagyon ért a dolgához, tudja mit és miért kell csinálni. Egy csikó teljesen más világ mint egy felnőtt, képzett ló, akármennyire érthetsz a nagy lovakhoz, ha csikóval még nem volt dolgod, akkor megfelelő hozzáértés híján nagyon elronthatod szegényt, és a nem következetes és felelős csikónevelés pedig hatalmas balesethez vezethet, akár te is komolyan megsérülhetsz. De ha van melletted valaki, aki ebben tud neked segíteni, akkor sok sikert kívánok, Ő majd a kérdéseidet is megválaszolja, sőt, azt is, hogy mi miért van, mit miért kell csinálni, nagyon sokat lehet ám tanulni :)
2012. jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!