Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, hogy engem...

Mit csináljak, hogy engem békén hagyjanak és végre nyugodtan bírjak a lovaimmal lenni?

Figyelt kérdés
Nekem személy szerint nem a természetes lókiképzéssel van gondom, hanem a természetes lókiképzőkkel, azaz a Parellisekkel. Állandóan két tűz közé szorulok, amikor a lovardában egymással vitáznak a klasszikus lovasok és a parellisek, és már nagyon unom őket. Klasszikus kiképzési módszer szerint lovagoltuk be (én lovagoltam be, egy neves edző segítségével)a lovam, de azért érdekel a Parellizés is, és már egy ideje lépéseket is tettem, hogy a tudásomat bővítsem a témában. Ez mind szép és jó, de a problémám az, hogy már elviselhetetlen a lovardában a hangulat, és az agyamra mennek a parellis kislányok, meg nagylányok, akik állandóan lókínzónak neveznek minden klasszikus lovast. Ne vegyem magamra, de már bosszant! Nekem is jobban a klasszikushoz húz a szívem, de nem utasítom el a másikat sem, hiszen mindkettő jó lehet, ha valaki tapasztalt hozzáértő segítségével kezd bele. Az viszont, hogy direkt rákényszerítenek, hogy egyiket válasszam csak, az már idegőrlő. Úgyhogy mindkét tábor kiutált már.. Másik lovarda több, mint 100 km-re messzebb van, ez meg nekem majdnem a szomszédban, úgyhogy nagyon jó lenne, ha nem ennék már meg az idegeimet. Azért haragudtam meg jobban a parellisekre, mert ők kezdik általában a cirkuszt, néha okkal, néha ok nélkül. Erőszakkal akarják hirdetni a szabadonidomítást. Néha már olyan hülyeségekkel jönnek elő, hogy az is nagy bűn, ha nyerget teszel a lóra. Nem szeretem ezeket a szélsőségeket. Két lovam van a lovardában, és szeretnék velük nyugodtan dolgozni, nyugodtan foglalkozni. Mit csináljak, hogy engem békén hagyjanak, és végre nyugodtan bírjak a lovaimmal lenni?

2012. jan. 26. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a kutyásokat olvasnám :)) Már a lovasoknál is megy a "suttogó" módszer ?
2012. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
még csak ott megy igazán..
2012. jan. 26. 23:15
 3/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Nem érdemes vitatkozni velük, az csak olaj a tűzre és sosem hagyják abba. Szólj nekik, hogy hagyjanak ezzel békén és ezzel be is fejezhetitek az egymás felé irányuló kommunikációt. :)
2012. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te csak figyelj a saját lovadra foglalkozz magaddal és ne szállj be a vitákba. Nem kell kommunikálni velük és nincs vita. Mindenki foglalkozzon a saját problémájával.
2012. jan. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hála Istennek saját tanyánkon vannak a lovaim... Nekem sem lenne alapvetően azzal bajom, hogy más másképpen csinálja (én is klasszikus módszerrel dolgozom, eredményesen és bátran állíthatom, hogy legalább annyira szeretnek a lovaim, mint egy parelliset a sajátjai), de az agyam elmegy, amikor habzó szájjal próbálják meg a saját hülyeségüket másokra erőltetni.

Ami a legérdekesebb: az általam "álparellisek"-nek nevezett csoport csinálja ezt, az igazán a módszerhez értők nem!! Általában azok a - főleg kiscsajok - osszák az észt a témában, akik már hallottak kétszer a módszerről, tudásuk amúgy klasszikus lovaglásból is, parelliből is nulla, de azt hiszik magukról, hogy ők a világ közepei.

Nem nagyon tudsz mit csinálni: vagy elengeded a füled mellett a dolgokat és csinálod a magad feje szerint a lovaiddal a munkát, vagy másik helyet keresel. Nehéz úgy dolgozni, hogy a karám széléről a fújjogók beszólogatnak, de nem lehetetlen, te csak a lóra koncentrálj és magadra.

2012. jan. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nehéz elengedni a füled mellett, de próbáldd meg! Egy idő után, ha rájönnak, hogy nem szól nekik vissza senki, már nem is lesz olyan érdekes. Vagy mindig adj nekik igazat, ilyen kedveskés hangon, és ez előbb utóbb az idegeikre fog menni.
2012. jan. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na az ilyeneket utálom. Az ilyenek miatt nézik le a parelliseket. Én is úgy vagyok, mint te kérdező, angol stílusban lovagolok, idomításban azt használom, DE kapcsolaterősítésre parellizek vele, meg azt is előbb érti meg, hogy a nyomásra engedjen.


Kivagyok attól, hogy a 16 éves kislányok ilyen neveket biggyesztenek maguknak facebookon, meg itt ott, hogy "Parellimester", csak mert meg tudja csinálni a 7 játékot, pedig az csak az első szint, a neves parellisek itthon több éve, akár évtizede foglalkoznak ezzel és sokkal magasabb szinten űzik ezt a fajta idomítást.


Azt mondom a parelli remek alap egy csikó kiképzésénél, mert jó kapcsolatot lehet kialakítani és a dominancia kérdést is rendezi.

Aki zablával lovagol egyáltalán nem lókínzó, csak akkor ha szükségtelenül tépi, rángatja a ló száját, vagy indokolatlanul és túlzottan használja a pálcát.stb.


Kérdező nem kell választanod egyik tábor közt sem, csináld úgy ahogy szeretnéd, és ha valamiben elakadsz akkor szakértőtől kérj segítséget, ne az önjelölt mestersuttogóktól. A többit meg engedd el a füled mellett, mert te tudod magadról, hogy nem vagy lókínzó, ők meg buták.

2012. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos van egy ilyen rétege a lovasoknak, és ez azért elszomorító, mert nagyon lehúzzák a természetes lókiképzés színvonalát. Így ha már valakit meglátnak kötőfékkel vagy kötéllel lovagolni, lassan arra kiáltanak vadat, pedig tényleg vagyunk egy páran, akik a természetes lókiképzés hívei, de jól tudják, hogy a hagyományos módszerek ésszerű használata is pont ugyan olyan jó, mint a parelli. Hiszen már az is természetes lókiképzésnek számít, ha egy elrontott lovat agyonverés, agyonsarkantyúzás, és egyéb drasztikus módszerek nélkül, türelmesen és következetesen lovagolsz át, még akkor is, ha az a ló életében nem látott csomózott kötőféke és mindezt nyeregben, kantárral hajtottad végre.

Sajnos eléggé elfajult ez a parelli dolog, ma már a kötőfékes, köteles lovaglás sokszor a lovast próbálja dicsőíteni és felemelni, nem pedig a ló és lovas közötti bizalmat. Már csak néhányan vagyunk akik tényleg nem azért nem tesznek kantárt a lóra, mert úgy jobban néz ki, hanem mert úgy érezzük, nincs szükségünk zablára a szájban ahhoz, hogy tökéletes harmóniában legyünk lovunkkal. És ez nem azt jelenti, hogy mi ne tennénk olykor kantárt a lovunkra, hiszen az nem egy elítélendő, rossz dolog, csak tudni kell mindent használni!

Pontosan tudjuk, hogy sok "hagyományos" lovas, aki kantárral lovagol, olyan szinten bíznak egymásban a lovával, és olyan szinten csak a csizma-testsúly segítségekkel kommunikálnak, hogy ha egyik pillanatról a másikra megszűnne a kantár, akkor sem lenne semmi gondjuk. :)

Tényleg azok ítélik el a 'normális' lovaglást, akik álparellisek, és akiknek a természetes lókiképzés csupán a KÜLSŐSÉGEKET jelenti.

2012. jan. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Idősebb vagy náluk? Akkor lecseszheted őket, hogy maradjanak nyugton... Egyébként nem bántod a lovad, de szerintem mindenkinek egyéni joga, hogy mit kezd a lovaival, szóval pont semmi beleszólásuk nincs, főleg így nem, hogy semmi rosszat nem teszel. Mondd, hogy hagyjanak békén, a te dolgod, hogy mit csinálsz, és törődjenek a saját dolgukkal...


A nyergesről meg annyit, hogy pont ők tesznek rosszat a lónak, ha nem tesznek rá nyerget, mivel a nyereg arra szolgál, hogy eloszlassa a lovas súlyát a ló hátán, szóval tönkreteszik a lovuk hátát...

2012. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!