Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora a maximális magasság,...

Mekkora a maximális magasság, amelyet lovakkal versenyen ugratnak?

Figyelt kérdés
És milyen verseny ez? Olimpia?
2012. febr. 1. 15:26
 1/10 A kérdező kommentje:
És még egy kérés: mekkora kb. a max. magasság,amit egy ló lovassal a hátán át tud ugorni.Itt nem átlag lovakra,hanem versenylovakra gondolok,amelyek jó ugró fajtából származnak,amelyeket ilyen célra tenyésztettek ki.
2012. febr. 1. 15:29
 2/10 anonim ***** válasza:

A "Díjugratásra" gondolhatsz, amikor egy adott pályán rudakból összeállított akadályokat kell átugraniuk a ló-lovas párosoknak:

[link]


Ezen kívül van a cross country, ahol pedig mesterséges terepakadályokat kell átugratni:

[link]


A világrekordot pedig úgy tudom Nick Skelton tartja Everest Lastic-kel :)

http://www.youtube.com/watch?v=j8_6nFedV6o

2012. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszike.
2012. febr. 1. 15:49
 4/10 A kérdező kommentje:

Amiket belinkeltél képeket,azok a legmagasabb akadályokat mutatják? Mert én elsősorban cm-ben lennék rá kíváncsi,hogy milyen magasak.

Az utolsó vidiben pedig a paci nagyon ügyes :) Az amúgy díjugartás?

2012. febr. 1. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:

A rekord tudtommal 2,4 méter


http://www.youtube.com/watch?v=tfchSRxhcGk

2012. febr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a javítást, akkor Nick Skeltonék 2 méter 32 centije óta született újabb rekord! :) Jó tudni!


Kérdező: Nem, azt a képet csak hasra ütés szerűen raktam be.


Akkor díjugratásban 2,40 méter a rekord, cross country-ban pedig tudtommal nem "rekordzonak", de azért ott is vannak szép kis akadályok:


[link]

[link] és amint látom alatta még egy patak is átfolyik

[link]

[link]

[link] igen, ez is egy akadály

[link]

2012. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Országos bajnokságokon, világkupákon 1.50-1.60-at ugratnak, de ha jól tudom bizonyos versenyszámokban egyes akadályok lehetnek 170-180 cm magasak is.
2012. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 1. 21:22
 9/10 anonim ***** válasza:
160 cm a legmagasabb versenyszám díjugratásban, ez a világkupa, vb, és olimpiai magasság. Aztán ott van még nick skelton és franke sloothak világrekordja puissanceban, amit előttem már említettek. :)
2012. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

247 cm - 1949. február 5. A 16 éves Huaso ex-Faithfull nevű ló ugrotta Alberto Larraguibel Morales kapitánnyal. A rekordot 1949. május 28-án hitelesítették, és a rekordok bizottsága kijelentette, hogy a rekord megdöntéséhez 249 cm-t kell ugrani.


http://www.youtube.com/watch?v=u8vQuqE5w9c

2012. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!