Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a futószárat meghullámoztat...

Ha a futószárat meghullámoztatom akkor milyen hatása lesz a lóra?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 12:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi.. bár összezavarhatja, inkább ne rázogasd
2012. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Mailerdeamon ***** válasza:
Kimegy nagyobb körre.
2012. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szóval arra használ, hogyha be akar jönni, hogy kiküldeni?
2012. febr. 4. 12:10
 4/22 anonim ***** válasza:
2. válaszoló: Nekem nem vált be ez az egész, soha nem ment ki tőle nagyobb körre :D
2012. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem belertántasz a szájába.
2012. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem rántani hanem csak hullámoztatni, ami hátrálásra kényszeríti vagy kitolja anélkül hogy oda mennék. akkor mi?
2012. febr. 4. 12:16
 7/22 Mailerdeamon ***** válasza:
Igen, így tudod kiküldeni. Ha még nem érti, akkor egyre erősebben is mozgathatod a szárat, ezzel nem bántod a száját, az ostort pedig tartsd kicsit előrébb, ne mögötte. Ha kijjebb ment, hagyd abba, hogy tudja, jól csinálta.
2012. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Olvastam a sok rossz választ és nem örülök hogy ennyire nincsenek tisztában emberek a dolgokkal :(

Ha meghullámoztatod a futószárat, akkor a lónak le kell lassítania az adott tempót. Ha meghúzod, ugyan akkor is lassít, de viszont levágja a kört és sokkal nagyobb erőfeszítésedbe telik mire megállítog. Ez akkor működik jól, ha kötőfékkel futószárazod, mert ha zablával csinálod akkor csak megbolondítod, mert fáj neki ha a zablát kezded el "rángatni". Tudom hogy nem rángatod, de ő ezt úgy érzi. Egyébként gyakorlást igényel a dolog. Először ha a gyenge hullámzásra nem áll meg akkor próbáld egyre erősebben és nagy karmozdulatokkal, hogy a ló érzékelje hogy mi van és közben használd azt a szót amit lassításra szoktál használni. Ha megállt dicsérd meg és meg idő után a gyengébb mozdulatnál is egyből lelassít majd. Ne feledd először óvatosan és aztán egyre erősebben, és KÖTŐFÉKKEL !!! :)

2012. febr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Mailerdeamon ***** válasza:
86%

Kötőfékkel aztán igazán szakszerűen lehet futószárazni... :S


Ugyan miért csökkentené az iramot ha hullámoztatod? Olvastad valahol vagy honnan veszed ezt?


Kizárólag hang és ostorsegítséggel szabályozzuk az iramot és a jármódot. Kivétel: kezdő lónál segíthet a felvétel megértetésében, ha kisebb körre vesszük, illetve vágtába beugratáskor megemeljük a futószárat.

2012. febr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Mailerdeamon : Hallottál már Monty Roberts-ről vagy Mészáros Gyuláról??

Nem akkor futószárazol jól ha szanaszét téped a ló száját a zablával.

Te sem lehetsz valami kíméletes lovas, egyáltalán hallottál már olyanról hogy valaki kizárólag kötőfékkel LOVAGOL és futószáron is kötőfékkel dolgozik, ugyanúgy meg lehet tanítani a lóval hogy kötőfékre reagáljon és sokkal humánusabb ! A zablával nem oldasz meg semmit. De persze ha nincs hozzá türelmed hogy kötőfékkel tanítsd a lovat akkor nem csoda h ezt hülyeségnek találod sőt azt is kinézem belőled hogy számodra a ló csak egy eszköz. Mi az hogy futószárazni kizárólag zablával és ostorral lehet XD ekkora hülyeséget még nem hallottam.

Az ilyen embernek nem való ló !

Amúgy meg ha nem tudnád létezik kettős futószár és annál nem használnak ostort, és kettős kötőfék is van amit kimondottan lovaglás céljából találtak fel.... -.-"

2012. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!