Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt érdemes megkérdeznem?...

Ezt érdemes megkérdeznem? (istállómunka)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, május végén leszek 14. Egy hozzánk közeli lovardában meg szeretném kérdezni, hogy dolgozhatnék-e ott. Pénz se kéne érte, sem pedig az, hogy cserébe lovagolhassak.(Máshova járok, de az messze van. Oda nem tudnék elmenni túl sokszor.)Csak azért szeretnék, hogy lovak közelében lehessek. Valamennyire tudok szerszámozni és csutakolni is. Meg persze lovat vezetni. Érdemes megkérdeznem vagy még túl fiatal vagyok hozzá? Ha jól tudom, csak 14 éves kortól lehet diákmunkát vállalni. Ez annak számít? Szerintetek mennyi az esélye, hogy megengedik?
2012. febr. 4. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne érdemes?

Nézd, mi a legrosszabb, ami történhet? Azt mondják, hogy nem, nem kell a segítséged, köszi, szia.

És a legjobb? Igent mondanak, lehet, hogy egy idő után lovagolhatsz is, meg ilyesmik. A lovarda része lehetsz, és akkor igazából "bármit" megtehetsz.

De ha mégsem tetszik, legfeljebb kiszállsz.

Mérlegelj, és rájössz: érdemes.

2012. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Peraze, hogy érdemes:) Max nemet mondanak, de úgyse fignak, hiszen a lusz munkaerő mindenkinek jól jön.
2012. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mailerdeamon ***** válasza:
Milyen lovarda, nagyon puccos? Ha nem igazán, van rá esély, hogy megengedik - de csak ha látják, hogy mindent úgy csinálsz, ahogy mondják. Ilyen helyzetben nagyon jó alkalmazkodókészségre vagy szükség.
2012. febr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát nem valami első osztályú. meg is fogom kérdezni, úgy sincs ott sok dolgozó mostanában
2012. febr. 4. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért számíts rá, hogy nem feltétlenül fognak ugrálni örömükben.... Egy 13 éves gyereket még nem lehet önállóan otthagyni a lovakkal, mert ha baleset van, akkor az a tulaj felelőssége.

Kicsit tudsz csutakolni, stb..., nos, ez édeskevés. Ezek szerint téged komolyan meg kéne még tanítani sok mindenre. Ennek a legtöbb tulaj nem örül, mert több időt elvesz, hogy valakinek magyarázok, mint hogy én megcsinálom. Nálunk sincs épp ezért ilyen soha. Egyszer kipróbáltuk, nekem lefoglalta minden időmet az illető (már nem is volt kiskorú), a munka meg lassabban lett kész, mintha én megcsináltam volna.

Klassz dolog, hogy segíteni akarsz meg lovak körül lenni és tudom, hogy tapasztalatot szerezni csak úgy lehet, ha lehetőséget is kapsz rá, ez egy ördögi kör, de ne haragudj meg a tulajokra akkor sem, ha nem kérnek belőled, mert tényleg rengeteg buktatója van a dolognak.

2012. febr. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!