Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lehet a csikót futó...

Zoli 31 kérdése:

Mikor lehet a csikót futó száraztatni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
WTF!!??
2012. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy mikor lehet elkezdeni? 2,5-3 éves korában.
2012. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Futószárazni egész hamar, mihelyst normálisan tud futni. Kb 3-4 hónapos kortól. Legalábbis én már hozzászokatom
2012. febr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát öhm... 3-4 hónaposan?? :S

Először is gyerek nem lehet tőle sokat várni. (Oké hozzászoktatni ha HETI 5-10 perc. Esetleg. De szerintem felesleges.)

A második hogy a lábainak se tesz jót, mivel a lónak a hátulja gyorsabban nő, az eleje lassabban. Nem véletlen szokták 3 éves kora körül elkezdeni. Akkor már nagyjából utoléri magát. Ha futtatni akarod akkor szerintem szabadon egy kisebb karámban.

2012. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
4 hónapos csikónak konkrétan az anyja mellett a helye, telivérekhez sem nyúlnak egy éves korukig! Lehet hogy te így szoktad, de a helyedben sürgősen leszoknék erről, mert súlyos károkat okozhatsz a csikónak ezzel.
2012. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 éves kor előtt semmiképpen! Mert egy életre elronthatod vele, a csontjai még fejlődésben vannak és az hogy futószáron körbe-körbe menésre kényszeríted, azzal meghajlíthatod a csontjait mivel egyoldalú terhelést kap! És az ínait is tönkreteszed.

Csak mikor először fogsz ráülni, az előtt 1-2 hónappal kezdd el futószárazni!

2012. febr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!