Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintemtúl rövid száron...

Szerintemtúl rövid száron tartja. :S Vagy tévedek? (link)

2012. febr. 10. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, rövid száron tartja. A ló feje is teljesen fent van, így a háta is beesik.

És a kezével fogja vissza, ergo tépi a száját.

Nem tévedsz.

2012. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Oh ok:)

Csk mert nagyon rossz nézni szegény lovat:S

2012. febr. 10. 19:20
 3/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Talán egy kicsit rövid de nem is azzal van a baj hanem hogy a ló szár felett van. Előbb meg kellene tanulni lovagolni és azután ugrani.
2012. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még hozzátenném h teljesen fölösleges megtanítani egy lovat ágaskodni. Elég veszélyes. Egyik ismerősöm is megtanította és alig bír vele mert ha valami hiszti van akkor azonnal neki áll ágaskodni meg fölfelé dobálja magát.
2012. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ágaskodásról annyit, hogy meg lehet tanítani, de max kötőfékben, hogy tudja, zablával nem szabad... Egyszer jól ráesik a lova, aztán majd pislog, mint hal a szatyorban..:S Persze vannak nagy lovasok, akik megtanítják a lovuknak, de azért egy tapasztalt, huszonéve lovazó lovas nyilván tudja, mit hogy kezeljen...
2012. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
sztem ilyen alá, nemnagyon kéne addig szárat, meg lovat adni, ameddig nem tanulja meg, én 2 éve lovagolok, még énis tom hogy ez nagyon rossz. Amugy már ugrattam, és nemsokára ugróedzéseim lesznek:)
2012. febr. 10. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a szár rövidségével van a baj, hanem valóban azzal, hogy a ló szár fölé megy folyamatosan. Vannak lovak, akiket muszáj is ilyen rövid száron tartani ugrások előtt, de a rövid szár sem a ló szájának tépését, sem a szár fölé kerülést nem kell, hogy automatikusan jelentse.

Ennél a lónál az ágaskodás tanítása sem használt a száronlétnek, gőze nincs a pacinak arról, hogy másként is lehetne tartani a fejét, mint fölfelé.

2012. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
eddigiekkel egyetértek, plusz nagyon nyugtalan a lovas keze, így aztán még akkor is tépkedi, amikor nem is akarná főleg ilyen rövid szárral. :S
2012. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
iGEN:(( Nagyon rossz nézni. És mindig amikor ugrat, az ugrás pillanatában, meg a leérkezésnél is beletép a szájába szegény lónak:S
2012. febr. 11. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!