Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha rudakat rakok le a pályára...

Ha rudakat rakok le a pályára össze vissza, valahol többet is, és bójákat amit kerülgetni kell akkor azzal mit fogok fejleszteni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert szeretném fejleszteni azt hogy lefele figyeljen, hogy azt nézze hogy hova lép éppen. Szeretném ha lefele koncentrálna.
2012. febr. 11. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Az irányíthatóságot (bójákkal) és az ügyességet és az odafigyelést mindkettőkkel
2012. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Am csk most olvastam el, de wow, a lónak nem kell lefele néznie o.o odakell zárni a csizmát, hogy átlépje a rudakat (merthogy ha odazárod figyer a lábaira) Haa egyáltalán kell ez a rudazás neked, ezt már tudnod kéne. Sztem akk hagyd az egészet, a bójákkal pedig próbálkozhatsz.

előző vok.

2012. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kel mert meg mint egy bolond előre és nem figyelni hogy hova lép csak úgy átbukik mindenen, ezért szeretném ha oda koncentrálna, hogy hova lép.
2012. febr. 11. 09:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Namost ez így marhaság. Az idomításnak a lényege, hogy célzottan csináljuk egy adott dolgokat, adott eredményért, ehhez képest te azt is mástól kérdezed, hogy éppen mit csinálsz...

Az egyébként, hogy gyakran bukdácsol nem feltétlenül figyelemhiány. Egyrészt lehet a rossz talajtól, másrészt lehet mondjuk körömlési hiba, adódhat a ló jelleméből, életkorából, de ugyanúgy lovaglási hibából is lehet. Tehát számos dolog. Először ezeket kéne leelenőrizni. Ésha még mindíg a lóban van a hiba, akkor ajánlom a szakkönyveket, mások által kipróbált feladatok és akadályok végrehajtására. Nem mindegy ugyanis, hogy pl az a két rúd (nevezzük cavalettinek) milyen távolságra van, vagyhogy a forduló milyen éles. Alapvetően még akár ronhatsz is a lovon, ha összegányolt pályákat járatsz végig vele -a kérdésedből adódóan- csekály lovas tudással.

2012. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem értitek. Nem összegányolni akarom ahogy te fogalmazol, hanem úgy lerakni a pályán mint ahogy az akadályok vannak. Valahol csak egyet valahol kettőt esetleg hármat. Úgy mintha egy ugró pálya lenne. Először átlépkednénk aztán ügetnénk végül vágtába is átmennénk az egyedül álló rudakon. Szerintem ez azért lesz jó mert emelni a lábát és jobban oda fog figyelni, hogy hova lép. A pálya tökéletes és a körmölő is. A lovastudásom nem volt kérdés, és nem kértem hogy ezt bárki is elemezze. Én tárgyilagos választ vártam volna. Azért kérdeztem, hogy mit fog fejleszteni mert azt vártam hogy alátámasztjátok az elképzelésem vagy elmondjátok mit fejleszt. Ennyit vártam nem pedig egy magán jellegű beszélgetést.
2012. febr. 11. 10:24
 6/6 Mailerdeamon ***** válasza:

Cavalettinek hívják. :)

Ezzel fejlesztheted a lovad figyelmét, képzési szempontból sem utolsó ha beiktatjátok a napi munkába. A témának egyébként könyvnyi terjedelme van, ha komolyan érdekel nézz utána, hogy milyen jármódokhoz milyen magasra és milyen távolságra kell tenni a rudakat.


Ha bukdácsol az is lehet, hogy az elejére van esve, csoszog. Lovagolj olyan feladatokat, amelyek a hátuljára helyezik a súlyt, gondolok itt a korrekt fél- és egész felvételekre, a hátulja körüli fordulatra, a vállt be-re de akár önmagára a dinamikus szárralovaglásra is.

2012. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!